کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

زنگ خطری برای هالیوود / لینا خان هشدار می‌دهد

«لینا خان»، رئیس کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، در مورد اعتصابات هالیوود می‌گوید نشانه‌هایی در این اعتصابات وجود دارند که حاکی از مشکلات زیاد در این صنعت هستند.

خان اظهار داشت انجمن نویسندگان آمریکا که از دوم ماه می دست به اعتصاب زده‌اند، اخیراً در یک اظهارنامه به کمیسیون تجارت فدرال در مورد ترکیب صنف و نابرابری بین اعضای آن و میزان نامناسب ادغام شرکت‌های رسانه‌ای هشدار داده‌اند. این اظهارنامه در پی تلاش‌های FTC برای اصلاح قوانین خود در زمینه ادغام به این کمیسیون ارسال شده است.

رئیس کمیسیون تجارت فدرال ادامه داد: «این انجمن نشان داد که چگونه ساختار بازار در هالیوود به‌طور چشم‌گیری در دهه‌های اخیر تغییر کرده است. ادغام عمودی در این صنعت باعث به وجود آمدن بازاری شده که در آن درآمد نویسندگان، تهیه‌کنندگان و مجریان کمتر شده است. بااینکه شرکت‌ها هزینه بیشتری از مشتریان دریافت می‌کنند، اما درآمد افراد مذکور کمتر شده است.»

او افزود: «منتقدان می‌گویند کیفیت محتوا نیز کاهش ‌یافته است. این اتفاقات زنگ خطری هستند که نشان می‌دهند ساختار بازار فعلی در هالیوود پاسخگوی مصرف‌کنندگان نیست.»

لازم به ذکر است انجمن نویسندگان آمریکا از ماه می، در اعتراض به آنچه نابرابری و تضییع حقوق اعضای صنف خود خواند، اعتصاب گسترده‌ای را آغاز کرد. اعتصابی که در ماه ژوئیه به رسته بازیگران نیز کشیده شد. این انجمن خواستار افزایش دستمزدها و تغییر قراردادها جهت انطباق با فناوری‌های استریمینگ و هوش مصنوعی است که به‌سرعت در حال تکامل هستند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/12yr
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.