تلاش سرسختانه

درباره رزالیند بروئر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رزالیند بروئر مادر شاغلی است که توانست در طول زندگی افتخاراتی کسب کند که کمتر زن آفریقایی‌تباری به آنها دست یافته ‌است. او در سال 1962 در دیترویت، ایالت میشیگان متولد شد. رزالیند کوچک‌ترین فرزند یک خانواده هفت نفره بود. رزا و خواهر و برادرهایش اولین نسل در خانواده بودند که به کالج رفتند.

در سال 1980، پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان فنی کاس در دیترویت، در کالج اسپلمن در آتلانتا، مدرک لیسانس خود را در رشته شیمی اخذ کرد و پس از آن برای رشته پزشکی اقدام کرد، اما در میانه راه تصمیم گرفت حرفه پزشکی را دنبال نکند و وارد بازار کار شود. او در طول دوران کاری دوره‌های مدیریت دانشکده بازرگانی دانشگاه شیکاگو، دانشکده حقوق استنفورد و برنامه مدیریت مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا را نیز گذراند.

رزالیند در ابتدا کار خود را به عنوان یک تکنسین تحقیقاتی در کیمبرلی کلارک، که یک شرکت جهانی محصولات سلولزی بود آغاز کرد. طی ۱۴ سال، نقش‌های رهبری متعددی از جمله مدیر بازار، مدیر بخش محصولات مراقبت از پوست و معاون اجرایی منسوجات نبافته را بر عهده داشت. او ۲۲ سال در همان شرکت فعالیت داشت.

رزالیند در سال ۲۰۰۶ وارد والمارت شد و در سمت‌های معاون، معاون ارشد، معاون اجرایی عملیات بخش جنوب شرقی و معاون اجرایی واحد تجاری شرق در فروشگاه‌های والمارت مشغول به کار شد. در نهایت رئیس والمارت ایست (Walmart East) شد. پس از مدتی در 15 مارس 2021، به عنوان مدیرعامل والگرینز بوتس آلیانس منصوب شد و همزمان به عنوان یکی از اعضای هیئت‌مدیره آمازون خدمت کرد و سپس مدیر اجرایی استارباکس شد.

فورچون در سال 2020، او را بیست و هفتمین زن قدرتمند جهان معرفی کرد و فوربس او را در رتبه 48 زنان قدرتمند جهان قرار ‌داد. تا همین اواخر او تنها زن آفریقایی‌تبار مدیرعامل در بین ۵۰۰ شرکت برتر دنیا بود. او مادر دو فرزند است و در سال 2013 به‌عنوان یکی از قدرتمندترین مادران شاغل معرفی شد.

نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.