حمایت سناتورها

نمایندگان پنسیلوانیا و اورگن درصدد جلوگیری از رگولاسیون سنگین رمزارزها

«پت تومی» سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا پیش‌نویس جدیدی از قانون پیشنهادی استیبل‌کوین‌ها را فاش کرده که به گفته او انعطاف‌پذیری بیشتری در خصوص افراد و ارکان مجاز به انتشار استیبل‌کوین‌ها را فراهم می‌کند. این طرح پیشنهادی که روز چهارشنبه منتشر شد، در صورت تصویب، مجوز فدرال جدیدی را ایجاد می‌کند که به‌طور خاص برای صادرکنندگان استیبل‌کوین طراحی شده و در عین حال وضعیت انتقال‌دهنده پول ثبت‌شده در این ایالت را برای اکثر صادرکنندگان استیبل‌کوین حفظ می‌کند.

علاوه بر این، پیش‌نویس لایحه تصریح می‌کند که مؤسسات سپرده‌گذاری بیمه‌شده مجاز به انتشار استیبل‌کوین هستند. این پیشنهاد قانونی در حالی ارائه می‌شود که قانون‌گذاران همچنان به بحث درباره الزاماتی می‌پردازند که به مؤسسات اختیار صدور استیبل‌کوین را می‌دهد.

«ژان نلی لیانگ»، معاون وزیر امور مالی داخلی در وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ماه فوریه برای دفاع از توصیه‌های استیبل‌کوین از سوی گروه کاری رئیس‌جمهور در بازارهای مالی در مقابل کنگره آمریکا حاضر شد. در این گزارش پیشنهاد شد که تنها مؤسسات سپرده‌گذاری بیمه‌شده فدرال باید مجاز به انتشار توکن‌ها باشند.

تومی تنها سناتور فعال در دفاع از رمزارزها نیست. بسیاری از سناتورهای دیگر نیز در قبال ایجاد محدودیت‌های گسترده رغبت نشان نداده‌اند. اما سناتوری که بزرگ‌ترین متحد تومی در سنای این کشور است و تنها به سکوت راضی نیست،‌ در کمال تعجب از حزب رقیب اوست. سناتور «ران وایدن» از ایالت اورگن به‌وفور در خصوص بدبینی خود در حوزه ایجاد محدودیت‌های رمزارزی سخن گفته و همواره از قدرت رأی‌ خود برای رأی منفی‌دادن در چنین لایحه‌هایی، خصوصاً لایحه جنجالی سناتور الیزابت وارن استفاده کرده است.


نگرانی از رگولاتوری با مترومعیار بانک‌ها


تومی درباره لایحه‌های پیشین می‌گوید: «این پیشنهادها به نظر من بسیار محدودکننده بود. نگران بودم که این لایحه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز موجی عظیم از فرایندهای رگولاتوری را که بانک‌ها در معرض آن هستند، وارد فضای رمزارزی کند، خرجی عظیم و زمان‌بر که تنها نظارتی بر استیبل‌کوین‌ها داشته باشیم. این برای من منطقی نبود.»

پیشنهاد تومی همچنین مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های کلی را برای صادرکنندگان استیبل‌کوین، صرف‌نظر از اینکه آنها یک ارز محلی ایالتی هستند یا مجوز فدرال جدید دریافت می‌کنند، ایجاد می‌کند. اینها شامل افشای اجباری در مورد دارایی‌های ذخیره پشتوانه استیبل‌کوین و قرار دادن آنها در ممیزی‌های معمول توسط شرکت‌های حسابداری عمومی ثبت‌شده است.

تومی در جریان یک ویدئوی اینترنتی در رسانه‌ها در روز چهارشنبه گفت: «فکر نمی‌کنم استفاده از رژیم گزارش‌دهی تراکنش‌های قدیمی موجود که امروزه در سیستم پرداخت وجود دارد، برای فناوری‌های جدیدی مانند استیبل‌کوین‌ها اعمال شود.

صادقانه بگویم، ما باید آن رژیم را به‌روز کنیم، نه اینکه آن را در یک فناوری جدید بگنجانیم. پیش‌نویس لایحه تصریح می‌کند که استیبل‌کوین‌های پرداخت نباید به‌عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شوند؛ تمایزی که به تشویق نوآوری در فضای رمزارزی کمک می‌کند.»


باید رمزارزها را جور دیگر دید


تومی گفت: «من فکر می‌کنم شفاف‌سازی در مورد اینکه چه چیزی در فضای دارایی دیجیتال، امنیت را ایجاد می‌کند و چه چیزی تأثیر معکوس دارد، بسیار مهم است. من فکر می‌کنم که این موضوع در حال حاضر تأثیر وحشتناکی بر توسعه پروتکل‌ها و نوآوری‌های جدید دارد. SEC ادعا می‌کند که اساساً هر دارایی دیجیتال یک ضمانت‌نامه مالی است، فکر می‌کنم این موضع غیرقابل دفاع است.»

وایدن نیز در حمایت از طرح تومی گفته که ظهور ارزهای دیجیتال شبیه به روزهای اولیه اینترنت است، زمانی که او و همکارانش بخش ۲۳۰ قانون ارتباطات را ایجاد کردند؛ قانونی که از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در برابر شکایت به خاطر مطالبی که کاربران در پلتفرم‌هایشان پست می‌کنند، محافظت می‌کند. وایدن گفت: «بدیهی است که بحث در مورد مقررات سخت‌گیرانه‌تر وجود دارد، اما من می‌خواهم در کنار جریان مبتکر ایستادگی کنم. همان کاری را که در زمان ظهور اینترنت انجام دادم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.