کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

خطای دیوار باعث بازداشت ۴ روزه یک شهروند بی‌گناه شد

این پلتفرم ضمن عذرخواهی اعلام کرده چنین خطایی ممکن است افراد دیگری را نیز با مشکل مواجه کرده باشد

پلتفرم «دیوار» اعلام کرده که بروز خطایی نرم‌افزاری در آن باعث شده در پاسخ به یک استعلام قضایی، به اشتباه نشانی اینترنتی (IP) نادرستی را گزارش کند و موجب بازداشت فردی بی‌گناه به مدت چهار شبانه‌روز شود. دیوار ضمن عذرخواهی بابت این اشتباه، اعلام کرده که با جبران خسارت و دلجویی توانسته رضایت شهروند مذکور را جلب کند، اما احتمال داده که این خطای نرم‌افزاری برای افراد دیگری نیز مشکلاتی به وجود آورده باشد.

در متن بیانیه دیوار نوشته شده است: «اخیراً متوجه شدیم که با بروز خطایی نرم‌افزاری در دیوار، متأسفانه در پاسخ به تعدادی از استعلام‌های قضایی درباره یک پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال، یک نشانی اینترنتی‌ (IP) نادرست را گزارش کرده‌ایم. این خطای ما باعث بازداشت اشتباهی یکی از شهروندان به‌مدت چهار شبانه‌روز شد. با دقت پلیس فتا و دادسرای جرائم رایانه‌ای در کشف این خطا، بلافاصله ضمن شناسایی و رفع آن، برای دلجویی و پرداخت غرامت این اتفاق ناگوار اقدام کرده و رضایت شهروند یادشده را جلب کردیم.»

دیوار احتمال داده که از تیرماه ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳، افراد دیگری نیز به دلیل خطای مذکور با مشکل روبه‌رو شده باشند.

این پلتفرم ضمن برعهده گرفتن مسئولیت این خطای فاحش و عذرخواهی بابت آن، از تشکیل یک تیم ویژه‌ در دیوار خبر داده که از تمام مسیرهای ممکن، افراد آسیب‌دیده احتمالی را بیابند و همراه با دلجویی از آ‌نها، خسارت‌شان را جبران کنند.

در این متن همچنین از همه شهروندانی که ممکن است به خاطر این خطای نرم‌افزاری دچار مشکل شده باشند، خواسته شده تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۳ با تلفن اعلام‌شده در این بیانیه تماس بگیرند یا مشخصات و مستندات خود را به آدرس ایمیل legal@divar.ir ارسال کنند تا دیوار برای حل مشکل و جبران خسارت‌های احتمالی آنها اقدام کند.

دیوار در پایان، ضمن اشاره به اینکه آسیب‌های واردشده به افراد به‌شکل مادی قابل جبران نیست، اعلام کرده به‌ ازای هر روز مشکل مشابه، مبلغ ۱۰ میلیون تومان به افراد آسیب‌دیده غرامت پرداخت خواهد کرد.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/bts0
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.