کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

دعوت اسنپ از هکرهای کلاه‌سفید / تغییرات برنامه باگ‌بانتی با افزایش پاداش‌ها

در پی دسترسی غیرمجاز به بخشی از اطلاعات کاربران اسنپ‌فود در روزهای گذشته، تیم امنیت سایبری گروه اسنپ در تازه‌ترین اقدام خود برای تقویت ساختار امنیت داده‌، برنامه‌ «باگ‌بانتی» یا مسابقات ارزیابی امنیتی و شناسایی باگ خود را گسترش داده است.

به‌ گزارش روابط عمومی گروه اسنپ، در برنامه‌ باگ‌بانتی این مجموعه، چهار سطح از Medium تا Vital تعریف شده است که در بخش vital پاداش پیدا کردن آسیب‌پذیری‌ها برای شرکت‌های زیرمجموعه‌ گروه اسنپ که در محدوده برنامه باگ‌بانتی هستند به ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است.

تیم امنیت سایبری گروه اسنپ از سال ۱۳۹۹ برنامه‌ باگ‌بانتی را برای ایجاد انگیزه‌ بیشتر در هکرهای کلاه‌سفید و دعوت آنها به همکاری برای کشف نقاط آسیب‌پذیر آغاز کرد. به گفته امیرحسین قاسمی، مدیر تیم امنیت سایبری گروه اسنپ، در باگ‌بانتی این شرکت تا به امروز به ۳۶ هکر کلاه‌سفید بابت گزارش ۸۰ باگ پاداش‌هایی تعلق گرفته است. گسترش این برنامه و افزایش پاداش‌ها پس از اتفاقی که در روزهای گذشته برای یکی از شرکت‌های گروه اسنپ افتاد، نشان از تعهد این تیم به بهینه‌سازی امنیت سایبری و رسیدگی مسئولانه به نقاط ضعف در زیرساخت‌های دیجیتال دارد.


باگ‌بانتی؛ راهی برای شناسایی زودهنگام آسیب‌پذیری‌ها


امیرحسین قاسمی، با تأکید بر اینکه برنامه باگ‌بانتی تنها یکی از فعالیت‌های تیم امنیت سایبری اسنپ برای حفاظت از داده‌های کاربران و ایمن‌سازی راهکارهاست، درباره اهمیت و تأثیر این برنامه می‌گوید: «ما با این برنامه، علاقه‌مندان حوزه امنیت، یعنی متخصصین و هکرهای کلاه‌سفید را به انجام تست‌های بیشتر روی نرم‌افزارها و سیستم‌ها ترغیب می‌کنیم. هرچقدر تست‌های بیشتری انجام شود، امنیت بالاتر می‌رود و بهتر می‌توانیم از بروز حوادث سایبری در آینده پیشگیری کنیم.»

به گفته امیرحسین قاسمی، افزایش رقم پاداش‌های باگ‌بانتی، انگیزه‌ بیشتری برای هکرهای کلاه‌سفید ایجاد می‌کند تا زمان بیشتری برای تست راهکارها و سرویس‌ها صرف کرده و در نتیجه باگ‌های بیشتری شناسایی کنند. شناسایی زودهنگام این ایرادها توسط هکرهای کلاه‌سفید به تیم امنیت سایبری اسنپ کمک می‌کند این نقاط ضعف را با سرعت بیشتری برطرف کنند.


دعوت از هکرهای کلاه‌سفید و پاداش‌های جدید


گروه اسنپ از همه علاقه‌مندان به کشف باگ‌های امنیتی دعوت می‌کند با گزارش موارد آسیب‌پذیری به افزایش امنیت این سامانه کمک کنند. حوزه باگ‌بانتی اسنپ محدود به دامنه‌های مشخص شده است و فعالیت افراد باید بر اساس قوانین ذکرشده در سایت باشد. برای هر رده باگ امنیتی، یک پاداش نقدی در نظر گرفته شده که بر اساس هر شرکت زیرمجموعه اسنپ متفاوت است.

توضیحات بیشتر و جزئیات پاداش‌ها برای دامنه‌های مجاز در برنامه باگ‌بانتی گروه اسنپ را می‌توانید از اینجا بخوانید.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/x0oj
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.