کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

رایزنی نصر با وزارت ارتباطات برای حضور پرقدرت دولت در الکامپ 1403

کم‌تر از دو هفته مانده به الکامپ، مذاکرات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برای حضور پرقدرت دولت در این رویداد، در جریان است. هفته گذشته رضا باقری اصل معاون وزیر ارتباطات طی جلسه‌ای با حضور رئیس نصر کشور، سرپرست دبیرخانه نصر کشور، دبیر نصر تهران و دبیر اجرایی الکامپ به بررسی آخرین وضعیت برگزاری این نمایشگاه پرداخت. در این جلسه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در راستای برگزاری بیست‌وهفتمین دوره نمایشگاه الکامپ ارائه و مقرر شد، نسبت به هماهنگی و رایزنی برای حضور نهادهای دولتی در این نمایشگاه اقدامات لازم به عمل آید.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در گفت‌وگو با ایرنا از حضور این سازمان در سالن دولت الکترونیک بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ و ارائه خدمات برخط دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: «خدمات بیش از ۴٠ دستگاه که خدمات پرکاربرد را در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارایه می‌کنند، به بازدیدکنندگان این نمایشگاه عرضه خواهد شد.»

نمایشگاه الکامپ بناست بین روزهای 9 تا 12 تیرماه در مقر نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شود. به گفته خوانساری، علاوه بر خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های مختلف نظیر، ابر دولت، توسعه مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX)، سامانه پیام ایران، ایجاد و توسعه پنجره واحد زمین و دستورالعمل‌هایی مانند توانمندسازی و حمایت از کسب و کارهای دیجیتال و پیام‌رسان‌های داخلی و امنیت سایبری را در این نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار خواهد داد.

مجموعه شواهد نشان می‌دهد با توجه به روزهای پایانی دولت سیزدهم، نهادهای دولتی قصد دارند حضور پررنگی در نمایشگاه الکامپ داشته باشند تا بتوانند دستاوردهای سه ساله خود را عرضه کنند و از آن طرف مدیران اجرایی الکامپ نیز در حال رایزنی برای حضور پرقدرت دولتی‌ها در این نمایشگاه هستند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/oivx
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.