رشد منفی در راه است

فاصله‌گذاری اجتماعی و آسیب به خرده‌فروشی هنگ‌کنگ

محدودیت‌های سخت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌تواند به بخش خرده‌فروشی هنگ‌کنگ بیش از مراحل اولیه همه‌گیری کووید ۱۹ آسیب برساند. انجمن مدیریت خرده‌فروشی هنگ‌کنگ از دولت می‌خواهد تا دور جدیدی از کوپن‌های مصرف را برای تحریک اقتصاد ارائه کند.
آنی تسه، رئیس گروه می‌گوید تا زمانی که گردشگری وجود نداشته باشد، بازگشت به شرایط گذشته امکان‌پذیر نیست.

یک گروه صنعتی هشدار داده است که محدودیت‌های سخت فاصله‌گذاری اجتماعی در هنگ‌کنگ و دریافت واکسن در مراکز خرید می‌تواند به بخش خرده‌فروشی ضربه شدیدتری نسبت به مراحل اولیه همه‌گیری کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۰ وارد کند. انجمن مدیریت خرده‌فروشی هنگ کنگ روز پنجشنبه از دولت خواست تا دور جدیدی از کوپن‌های مصرف الکترونیکی ۵۰۰۰ دلاری هنگ کنگ (۶۴۰ دلار آمریکا) را برای تحریک اقتصاد به عنوان بخشی از بودجه سالانه که انتظار می‌رود چهارشنبه آینده اعلام شود، ارائه دهد.

تسه گفت که موج پنجم می‌تواند سخت‌تر از هر مرحله قبلی همه‌گیری به این بخش ضربه بزند و افزود که تخمین‌های خود را برای نیمه اول سال جاری، از «پایدار» به «رشد منفی» اصلاح کرده است. او افزود: «اگرچه از مغازه‌های خرده‌فروشی خواسته نشد بسته بمانند، اما موج آسیب بخش‌های دیگری که بسته شده‌اند، به این خرده‌فروشان رسیده است.»

تسه اضافه کرد که هنگ‌کنگ از سال ۲۰۱۹ با رکود خرده‌فروشی روبه‌رو بوده است؛ از زمانی که ناآرامی‌های اجتماعی خریداران چینی را با هزینه‌های کلان مواجه کرده است. علاوه بر این، تمام ایست‌های بازرسی مرزی به جز سه ایست، برای حدود دو سال بسته شد و خرده‌فروشان برای بقا به مصرف محلی متکی بودند.

او افزود: «تا زمانی که بسته شدن مرزها طولانی شود و گردشگر وجود نداشته باشد، هیچ بازگشت معنی‌داری در خرده‌فروشی‌ها وجود نخواهد داشت.» تأثیر موج پنجم می‌تواند مشابه یا حتی بدتر از پایین ترین نقطه‌ای باشد که در سال ۲۰۲۰ با آن مواجه شدیم. خرده‌فروشی در سال‌های اخیر به‌شدت کاهش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.