رقیب فتوشاپ

درباره ملانی پرکینز مدیرعامل کانوا

ملانی پرکینز در سال 1988 در پرث استرالیا به دنیا آمد. او در خانواده‌ای چند فرهنگی بزرگ شد؛ پدرش مهندس مالزیایی از تبار فیلیپین و سریلانکا است و مادرش معلم استرالیایی است. پرکینز ایده اصلی کسب‌و‌کارش را از پیچیدگی نرم‌افزار فتوشاپ گرفت و بر آن شد که نرم‌افزار آنلاین و بسیار ساده‌تری خلق کند؛ حاصل این تصمیم، نرم‌افزاری شد که بی‌شک همه تولید‌کنندگان محتوای تصویری با آن آشنا هستند؛ کانوا.

البته در ابتدای این مسیر، او و همکلاسی‌اش که بعداً با او ازدواج کرد، نرم‌افزاری برای طراحی برنامه‌های سالانه ساختند و نامش را Fusion Books گذاشتند. آنها با این نرم‌افزار می‌توانستند سال‌نامه‌های اختصاصی را با ‌کیفیت بالایی طراحی و تولید کنند.

طولی نکشید که سالن نشیمن خانه از سال‌نامه‌های اختصاصی پر شد و این سال‌نامه‌ها به سراسر استرالیا ارسال شدند. پس از این اتفاق، ملانی تصمیم گرفت یک پلتفرم آنلاین ایجاد کند که مانند فتوشاپ پرکاربرد و کارا باشد، اما پیچیدگی و سختی آن را نداشته باشد. بنابراین او و همسرش کانوا را ساختند و شروع به توسعه آن کردند.

ملانی برای جذب سرمایه بسیار تلاش کرد، زیرا سرمایه‌گذاران معتقد بودند هیچ چیزی نمی‌تواند با قدرت ادوبی مقابله کند و این طرح محکوم به شکست است. او از هر فرصتی برای شبکه‌سازی و معرفی کسب‌و‌کارش استفاده کرد تا بالاخره توانست سرمایه مورد نیاز را جذب کند. اکنون او مدیرعامل کانواست که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد. برخی منابع ادعا می‌کنند که او ۱۲۸ میلیون دلار دارایی خالص دارد و این دارایی او را به یکی از ثروتمندترین زنان جوان استرالیا تبدیل می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.