زن قدرتمند و میلیاردر

درباره ابیگیل جانسون

ابیگیل پیرپونت جانسون، کسی که بعدها به تاجر میلیاردر تبدیل شد، در ۱۹ دسامبر ۱۹۶۱ به دنیا آمد. جانسون در مدرسه خصوصی باکینگهام براون و نیکولز در کمبریج، ماساچوست تحصیل کرد و سپس از کالج هوبارت و ویلیام اسمیت با مدرک لیسانس هنر در تاریخ هنر در سال ۱۹۸۴ فارغ التحصیل شد. جانسون پس از کار به عنوان مشاور در بوز آلن همیلتون، جایی که با همسرش آشنا شد، MBA را در مدرسه بازرگانی هاروارد به پایان رساند.

او از سال ۲۰۱۴، رئیس و مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی فیدلیتی و رئیس بخش بین‌المللی فیدلیتی بوده است. این شرکت توسط پدربزرگش، ادوارد جانسون تأسیس شد. پدر او، ادوارد سی. «ند» جانسون سوم، تا زمان مرگش در مارس ۲۰۲۲ رئیس بازنشسته FMR باقی ماند. از مارس ۲۰۱۳، خانواده جانسون ۴۹ درصد از سهام شرکت خصوصی را در اختیار داشتند.

در نوامبر ۲۰۱۶، جانسون به عنوان رئیس انتخاب شد و مدیرعامل باقی ماند و کنترل کامل فیدلیتی را با ۴۵ هزار کارمند در سراسر جهان به او داده شد. ثروت جانسون تقریباً ۶/۲۲ میلیارد دلار است که او را به یکی از ثروتمندترین زنان جهان تبدیل می‌کند. او در سال ۲۰۱۶ در فهرست «ثروتمندترین فرد در ۵۰ شهر بزرگ آمریکا» فوربس قرار گرفت و در سال ۲۰۲۱ در فهرست «زنان قدرتمند» رتبه ششم را داشت. او در سال ۲۰۲۰ ثروتمندترین فرد ایالت ماساچوست بود.

جانسون به عنوان عضوی از کمیته تنظیم بازار سرمایه و به عنوان عضوی از هیئت مدیره انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی خدمت کرده است. او اولین و تنها زنی است که در هیئت مدیره انجمن خدمات مالی خدمت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.