ساتبی باز هم ان‌اف‌تی حراج می‌کند

ارزش‌گذاری ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلاری ۱۰۴ ان‌اف‌تی

خانه حراج ساتبی واقع در نیویورک اعلام کرده ۱۰۴ کریپتوپانک را در ۲۳ فوریه به حراج خواهد گذاشت. ارزش تخمینی این ان‌اف‌تی‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار است.

«مایکل بوهانا»، یکی از مدیران ساتبی، این فروش را «اولین در نوع خود» توصیف کرد که تا حدی تمرکز آن بر کریپتوپانک‌هاست. بوهانا در ادامه گفت: «کریپتوپانک‌ها الگوی جدیدی از پروژه‌های ان‌اف‌تی را ایجاد کردند و به پیشبرد ان‌اف‌تی‌ها به صحنه جهانی به‌عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین سبک‌های بصری که مترادف با جنبش هنر دیجیتال شده‌اند، کمک کرده‌اند.»

کریپتوپانک‌هایی که قرار است به حراج گذاشته شود، همگی در یک تراکنش توسط مجموعه‌دار ناشناس «0x650d» خریداری شده‌اند. طبق گفته‌های ارائه‌دهنده داده‌های رمزنگاری NFT Price Floor، کریپتوپانک‌هایی که در سال ۲۰۱۷ توسط استودیو Larva Labs منتشر شدند، در حال حاضر هر یک قیمتی معادل ۲۱۰.۳۷۴ دلار دارند.

ساتبی اعلام کرده در این حراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتر و همچنین ارزهای فیات را می‌پذیرد. همه ۱۰۴ کریپتوپانک در یک فروش واحد به حراج گذاشته می‌شوند و امکان خرید تکی آنها وجود ندارد. این اولین تلاش ساتبی برای کلکسیون‌های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین نیست. ساتبی در اکتبر ۲۰۲۱ اولین خانه حراجی بود که یک بازار ان‌اف‌تی (توکن غیرقابل معاوضه) به نام Sotheby’s Metaverse راه‌اندازی کرد. در آن زمان این حراجی اولین کسب‌وکار در نوع خودش بود که یک کریپتوپانک به نام #۷۵۲۳ را به قیمت ۱۱.۸ میلیون دلار فروخت. این خانه حراج عملکرد خود در سال ۲۰۲۱ را «قوی‌ترین در تاریخ ۲۷۷ساله شرکت» نامیده که بخشی از آن به‌دلیل فروش ۱۰۰ میلیون دلاری ان‌اف‌تی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.