کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

سومین ماه سال رسید اما خبری از تعرفه خدمات فنی نصر نشد

تعرفه خدمات فنی سازمان نصر کشور برای سال ۱۴۰۳ همچنان منتشر نشده و کسب‌وکارها در این زمینه بلاتکلیف هستند

بر اساس روال سال‌های گذشته، هر سال در اردیبهشت ماه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور،‌ نسخه اول «تعرفه نرخ پایه خدمات فنی- تخصصی انفورماتیک» را منتشر می‌کرد اما امسال باوجود به پایان رسیدن دومین ماه از سال، همچنان از انتشار این سند خبری نیست.

این سند شامل نرخ‌هایی مرتبط با نحوه محاسبه هزینه ارائه خدمات توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات است که عضو سازمان نظام صنفی هستند. همچنین محاسبه حقوق و دستمزد در سال جدید بر اساس افزایش نرخ حقوق و دستمزد و همچنین آخرین اصلاحات مصوبات شورای عالی کار از دیگر موارد سند تعرفه خدمات است.

سازمان نظام صنفی از سال ۱۳۸۹ تعرفه‌گذاری را در راستای عمل به وظایفش که در ماده ۱۲ قانون پدیدآورندگان نرم‌افزار و اختیارات قانونی ذکرشده در آیین‌نامه تشکیل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور انجام می‌دهد.

براساس سند تعرفه خدمات سال۱۴۰۲ که توسط این نظام صنفی منتشر شده بود، نرخ خدمات حوزه فناوری اطلاعات در این سال نسبت به سال قبل از آن، با ۵۵ درصد افزایش همراه بود. همچنین در سال ۱۴۰۱ افزایش نرخ خدمات این حوزه نسبت به سال قبل از آن، افزایشی ۴۷ درصدی داشت.

طی بررسی‌های کارنگ نیز اگر سری به سایت نصر کشور بزنید کماکان شاهد تعرفه‌های سال 1402 هستیم و هنوز سازمان نصر وارد سال جدید نشده است.

امسال نیز انتظار می‌رفت سازمان نصر کشور در اردیبهشت ماه تعرفه جدید نرخ پایه خدمات فنی-تخصصی این حوزه را تعیین و منتشر کند اما همچنان با پایان این ماه، چنین سندی از سوی این نهاد صنفی منتشر نشده است و مشخص نیست شرکت‌ها و فعالان این حوزه بر چه اساس قرار است نرخ‌های خود را افزایش دهند و همچنان در زمینه قراردادها و… بلاتکلیف هستند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/4lg6
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.