شانزدهمین شماره کارنگ منتشر شد

کارنگ به شانزدهمین شماره خود رسید.

در این شماره از هفته‌نامه گفت‌و‌گویی با حسین مرادی، زینب دالوند و امیرمحمد اسلامی درباره «تضمین‌چی» می‌خوانید. پلتفرمی که در ابتدا برای خرید‌و‌فروش امن تجارت اجتماعی وارد حوزه پرداخت شد، اما کم‌کم با شناسایی نقاط ضعفی که در این حوزه وجود داشت، کارش را گسترش داد و چندی است به بخش لجستیک نیز ورود کرده است. برنامه‌های «تضمین‌چی» در صنعت پرداخت و لجستیک موجب شده این روزها تا قلب بازار بزرگ تهران هم بروند.

همچنین در این شماره از هفته‌نامه، خلاصه‌ای از نشست کلاب‌هاوسی کارنگ را از نظر می‌گذرانید که پنجشنبه گذشته با موضوع «استارتاپ‌ها و کارگران پلتفرمی» برگزار شد. در این نشست علاوه بر فعالان اکوسیستم استارتاپی و مدیران کسب‌و‌کارهای نوآور، متخصصان و کارشناسان حوزه رفاه و تأمین اجتماعی نیز حضور داشتند و به بررسی مشکلات این کارگران و راه‌حل‌های پیش رو پرداختند.
جز این‌ها، ده‌ها گزارش، گفت‌و‌گو و یادداشت دیگر حول محور اقتصاد نوآوری در کارنگ شانزدهم منتشر شده که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • گزارشی از برنامه ایران خودرو برای همکاری با شرکت رنو که قرار است نتیجه آن تولید ماشینی با قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد و وارد رقابت با پراید شود.
  • گفت‌و‌گو با مهدی صداقت، مدیرعامل «خانه نوآوری» که معتقد است حالا دید درست‌تری درباره فضای استارتاپی، وظایف مراکز نوآوری و نوع تعامل سرمایه‌گذارها داریم.
  • گفت‌و‌گو با حامد اکبری درباره اینشورتک «پیگام» که متولد بجنورد است و دارد به غرب اروپا می‌رود.
  • گفت‌و‌گو با محمد ملکشاهی، بنیان‌گذار مجموعه ایرانومد که در حوزه گردشگری عشایر، از برگزاری تور تا فروش محصول فعال است.
  • گفت‌و‌گو با سهیلا سلحشور کردستانی، بنیان‌گذار کیتوتک که در حوزه محصولات ترمیم زخم فعالیت دارد. کردستانی معتقد است نوآوری نه یک پدیده استاتیک، بلکه مسئله ای دینامیک است و برای ماندن در مسیر نوآوری باید دائم در حال حرکت و تحقیق و توسعه بود.
  • آموزه‌های شکست یاهو در مصاف با گوگل؛ چرا یاهو در حالی که دارایی‌های زیادی برای قرار گرفتن در باشگاه بزرگان دنیای فناوری داشت، شکست خورد؟
  • گفت‌و‌گو با گلاره جباری که پس از سال‌ها فعالیت در صداوسیما، کسب‌و‌کار خودش، همبودگاه، را راه انداخته است؛ کسب‌و‌کاری برای حل مشکلات حوزه کتاب.
    و…
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.