شرکت ابر دراک اعلام کرد / پشتیبانی از IPv6 در سرویس CDN فعال شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ابر دراک در سرویس CDN، پشتیبانی از IPv6 را فعال کرد. این شرکت عنوان می‌کند که IPv6، آخرین نسل پروتکل اینترنت است و علاوه‌ بر کاهش محدودیت‌ها نسبت به نسل گذشته، باعث افزایش امنیت و کاربردپذیری می‌شود.

ابر دراک سرویس‌دهنده CDN در ایران است که امکان پشتیبانی از نسخه ۶ پروتکل آدرس‌دهی اینترنتی را دارد.


IPv6 چه مزیتی دارد؟


با اینکه چند سالی است از معرفی IPv6 می‌گذرد، مهاجرت به  IPv6 در سراسر دنیا به دلیل چالش‌های فنی در تغییرات زیرساخت شبکه، به‌طور یکنواخت انجام نشده و سرویس‌های آنلاین همچنان از هر دو نوع IPv4 و IPv6 برای اتصال کاربران پشتیبانی می‌کنند. استفاده از شبکه توزیع محتوا (CDN) که از ترافیک IPv6 پشتیبانی کند، یک راهکار برای حذف چالش‌های فنی تغییرات زیرساختی و همچنین سهولت و سرعت بخشیدن به تحویل محتوا به‌صورت کارآمد و با هر نوع پروتکل اتصال به کاربران نهایی است.
سینا سلطانی، مدیرعامل و مدیر محصولات ابر دراک در این مورد معتقد است: «با توجه به استفاده روز‌‌افزون از IPv6 توسط کاربران نهایی، پشتیبانی از IPv6 برای تمامی سرویس‌های ابر دراک از ابتدای راه‌اندازی طراحی‌های شبکه ابر‌ دراک در برنامه بوده است. تعهد ابر دراک در توسعه محصول مبتنی بر نیاز کاربران در ماه‌های اخیر به فعال‌سازی قابلیت عبور ترافیک کاربران از طریق پروتکل IPv6 از سرویس CDN منجر شد. در حال حاضر این قابلیت برای کلیه کاربران سرویس CDN فعال شده و به‌زودی برای سرویس سرور ابری هم به‌ صورت رایگان در اختیار تمامی کاربران قرار خواهد‌ گرفت.»


امکان فعال یا غیر‌فعال‌سازی عبور ترافیک از IPv6


کاربران می‌توانند امکان عبور ترافیک از طریق پروتکل IPv6 را در پنل کاربری خود فعال یا غیرفعال کنند. در صورت فعال‌سازی، برای تمامی رکورد‌های A و AAAA و CNAME که ابر آنها فعال باشد، IPv6 در سرویس DNS و WEB آنها فعال خواهد شد. همچنین در صورت عدم نیاز می‌توانند آن را غیرفعال کرده و تنها از IPv4 برای دسترسی وب‌سایت خود استفاده کنند. ذکر این نکته ضروری است در صورتی که این ویژگی فعال باشد، کاربران با دسترسی به هر نسخه از IP بدون هیچ مشکلی و به‌ صورت خودکار و بدون وقفه می‌توانند با وب‌سایت مورد نظر در ارتباط باشند.


امکان تولید IP منحصر به فرد با IPV6


سارا راد، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره ابر دراک در این باره می‌گوید: «پشتیبانی از IPv6 از سال‌ها پیش به‌عنوان یک قابلیت پایه در سطح جهانی مطرح است. ابر دراک با اولویت دادن به نیازهای مشتریان و علم به آخرین فناوری‌های توسعه داده‌شده در دنیا، به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا محتوای خود را با امنیت، کارایی و دسترسی بیشتر ارائه دهند.»

همه دستگاه‌های فعال در شبکه برای اتصال به اینترنت، به شناسه‌ای منحصربه‌فرد (IP) نیاز دارند. با این‌ حال، تاکنون رایج‌ترین نوع IP در اینترنت IPv4 است که محدودیت ۴.۳میلیاردی در تولید آدرس IP منحصربه‌فرد دارد. همچنین با تکامل اینترنت، IPv4 به صورت فزاینده‌ای در برابر تهدیدات امنیتی آسیب‌پذیر می‌شود. مشکلاتی که در نسل ششم پروتکل اینترنت اصلاح شده و با استفاده از آن امکان تولید بی‌نهایت IP منحصربه‌فرد وجود دارد که در نتیجه باعث افزایش امنیت در تعامل با شبکه می‌شود.

ابر‌ دراک پشتیبانی از IPv6 را به‌ صورت رایگان برای کاربران شبکه توزیع محتوا فعال کرده است؛ به این ترتیب حتی کاربرانی که با پیچیدگی‌های فنی پیکربندی و پیاده‌سازی‌های شبکه هم آشنایی ندارند، تنها با یک کلیک می‌توانند از مزیت‌های IPv6 بهره‌مند شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پشتیبانی از IPv6 در سرویس CDN‌ ابر دراک، می‌توانید به پنل کاربری ابر ‌دراک مراجعه کنید.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/2hia
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.