کارنگ چهل‌و‌چهارم منتشر شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


کارنگ، هفته‌نامه اقتصاد نوآوری ایران اولین شماره خود در سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد. در شماره چهل و چهارم کارنگ ۱۴ چهره کسب‌وکاری و فعال اکوسیستم نوآوری دیدگاه خود درباره الزامات برگزاری دومین دوره انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی را مطرح کرده‌اند. چهره‌هایی چون محمد خلج، میلاد منشی‌پور، حسین اسلامی، عادل طالبی، حمیدرضا اعتدال‌مهر، رضا قربانی، مهدی شریعتمدار، فرشاد وکیل‌زاده، هاتف خرمشاهی و…

کارنگ در پرونده اصلی شماره این هفته‌اش به این سوال پرداخته که نقدهای اصلی به عملکرد این اتحادیه در دوره اول چه بوده و ابهامات درباره برگزاری انتخابات دوره دوم چیست و راهکار زدودن این ابهامات چه هستند. نقدهایی چون عدم برگزاری منظم جلسات این اتحادیه، ابهام در بررسی شکایات از برخی شرکت‌ها، محفل‌گرایی و انحصار برخی شرکت‌های بزرگ در اتحادیه و… که توسط برخی از اعضای فعلی هیئت مدیره در یک بحث گروهی ۳ ساعته مطرح شد…

همچنین کارنگ در این شماره و در صفحه لجستیک خود که به ابعاد مختلف این صنعت در اکوسیستم نوآوری می‌پردازد در گفت‌وگویی با بنیان‌گذار آپتایم به فرصت‌ها و چالش‌های لجستیک نوآور پرداخته است.

بررسی سهم شرکت‌های دانش‌بنیان از بازار سرمایه و صادرات هم عنوان گزارشی تحلیلی است که کارنگ منتشر کرده و تلاش داشته به این سوال پاسخ دهد که ابتدای سالی که به نام دانش‌بنیان‌هاست آن‌ها چقدر توانسته‌اند در بورس و بازارهای صادراتی کشور ورود کنند.

در ضمیمه رمزارز شماره چهاردهم هم که به عنوان رسانه رسمی اکوسیستم رمزارزی ایران هر هفته منتشر می‌شود چهره اصلی «مصطفی قمری» مدیرعامل شرکت بینوست است که روی سرمایه‌گذاری در این حوزه تمرکز دارد. قمری در گفت‌وگو با «رمزارز» به این سوال پاسخ داده که ورود با هدف سرمایه‌گذاری کارشناسی و منطقی در این فضا چه الزامات و چالش‌هایی دارد و آینده این فضا به چه شکل خواهد بود.

بررسی آخرین تغییرات حوزه قانون‌گذاری و تنظیم‌گری حوزه کریپتوکارنسی هم چند صفحه از رمزارز شماره ۱۴ را به خود اختصاص داده به علاوه رصد فعالیت چهره‌های شناخته‌شده تجارت و اقتصاد جهان در حوزه رمزارزها.

کارنگ و رمزارز را می‌توانید رایگان از طریق سایت آن بخوانید و نسخه پی‌دی‌اف‌ آن‌ها را دریافت کنید. برای دریافت نسخه چاپی به صورت هفتگی هم کافی است مشترک کارنگ شوید.

کارنگ، امروز درباره فردا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.