کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

فروشگاه موبایل موسوی آمل؛ تکرار داستان کوروش کمپانی

پیش از این هشدارهای متعددی از سوی فعالان اقتصادی و کاربران فضای مجازی مبنی بر مسئله‌دار بودن فروش گوشی همراه زیر قیمت بازار توسط این فروشگاه داده شده بود

مالک فروشگاه موبایل موسوی آمل که سابق بر این اسپانسر تیم استقلال بود به دستور مقامات قضایی دستگیر شد.

مالک این فروشگاه که به موبایل استقلال نیز معروف است، چندین دستگاه تلفن همراه را با قیمت بسیار پایین پیش‌فروش کرده اما در نهایت بسیاری از این گوشی‌های پیش‌فروش شده در شش ماه گذشته را تحویل خریداران نداده است.

این درحالی است که بهای تلفن‌های همراه اپل که توسط این فروشگاه عرضه می‌شد از بهای این کالا در وبسایت خود اپل کمتر بوده و این موضوع به خودی خود شک برخی از کاربران را برانگیخته بود.

جریان فروشگاه موبایل موسوی به دلیل شباهت بسیاری که با مورد کوروش کمپانی داشت مورد توجه برخی کاربران و فعالان حوزه فناوری قرار گرفته بود و حتی در این مورد هشدار نیز داده شده بود.


هشدارها درباره فروشگاه موبایل موسوی آمل


در پی یکی از این هشدارها اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران در نامه‌ای به علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال نوشته بود: «به استحضار می‌رساند اخیراً پرونده‌ای تحت عنوان کوروش کمپانی به دلیل پیش فروش گوشی‌های موبایل و اخذ مبالغ سنگین از مردم و سپس متواری شدن در مراجع قضائی تشکیل و در حال طی کردن مراحل قانونی است. از آنجا که طبق گزارشات واصله اسپانسر باشگاه استقلال نیز در شهرستان آمل، (جناب آقای موسوی) همین رویه پیش فروش گوشی و فروش زیر قیمت بازار را در دستور کار خود قرار داده‌اند بر خود لازم دانسته مراتب را به منظور پیشگیری از اتفاق مشابه پرونده کوروش کمپانی به باشگاه استقلال اعلام نموده و از ورود لطمه به اعتبار آن باشگاه مردمی جلوگیری نماییم.

با عنایت به این که این موضوع در برخی از نقاط کشور در حال حاضر مورد استفاده سودجویان قرار گرفته خواهشمند است در صورت صلاح‌دید در موارد مشابه (در خصوص تلفن همراه و تبلت) دستور فرمایید قبل از عقد قرارداد از این انجمن استعلام به عمل آورند.»

حتی خبرگزاری ایسنا نیز به این موضوع پرداخت و صریحاً اعلام کرد که این فروشگاه هیچ‌گونه مجوزی برای واردات موبایل ندارد و تمامی شواهد موجود بر واردات مستقیم گوشی‌های موبایل آیفون به کشور و ادعاهای مدیر این کسب‌وکار کاملاً کذب است.

لازم به ذکر است که در سال گذشته صفحه اینستاگرامی این فروشگاه از دسترس خارج شد اما مدیر این مجموعه با انتشار ویدئوهایی از خود در صفحه اینستاگرامی همسرش ادعا کرده بود که صفحه اصلی اینستاگرام این فروشگاه هک شده است.

در پی تمام این اتفاقات انجمن موبایل، تبلیغات این فروشگاه را از پشت پیراهن‌های تیم استقلال حذف کرد. اما موضوع قابل تأمل اینجاست که اکنون مالک این فروشگاه با وجود تمام هشدارهایی که در این مورد وجود داشت دستگیر شده است و اطلاعات کاملی از میزان خسارتی که به خریداران آیفون از این مجموعه وارد شده است در دست نیست.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، در خصوص دستگیری مالک فروشگاه موسوی آمل اعلام کرده است: «در پی مراجعات مردمی به مراجع قضائی و انتظامی مبنی بر کلاهبرداری و عدم تعهد به قراردادها توسط مدیر و مؤسس موبایل موسوی آمل، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آمل قرار گرفت.»

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/819o
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.