فعلاً همه ترسیده‌اند!

تحلیل هفتگی بازار رمزارزها نشان می‌دهد نوسانات بازار ادامه‌دار خواهد بود

احساسات معامله‌گران بیت‌کوین چند روزی است که در ناحیه «ترس شدید» قرار دارد و قیمت هم در بازه‌ای مشخص در حال نوسان است. با توجه به تحولات بازار در روزهای اخیر، تحلیلگران انتظار دارند میزان نوسانات قیمت بیت‌کوین در ادامه بیشتر شود.

به گزارش کوین‌دسک (به نقل از ارزدیجیتال)، وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال جمعه برای دومین روز پیاپی نزولی بود و بیت‌کوین توانست مجدداً خود را به بالای ۴۰.۰۰۰ دلار برساند. قیمت بیت‌کوین که روز پنجشنبه ۲.۹ درصد کاهش یافته بود، روز جمعه در بالاترین سطح به ۴۰.۸۶۹ دلار رسید.

هیت‌مپ بازار رمزارزها در هفته گذشته

در حال حاضر، این ارز دیجیتال در نزدیکی محدوده حمایتی ۴۰.۰۰۰ دلار نوسان می‌کند که از کف‌های آن در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ (زمستان ۱۴۰۰) بالاتر است. با این حال، روند قیمت بیت‌کوین زنگ خطری را برای برخی معامله‌گران به صدا درآورده است.

«الکس کوپتسیکویچ»، تحلیلگر ارشد بازارهای مالی در شرکت اف‌ایکس پرو (FxPro)، در این‌باره گفته است: «تأیید شکسته‌شدن حمایت ۴۰.۰۰۰ دلار می‌تواند به معنی سقوط احتمالی قیمت به زیر کف قبلی خود، یعنی محدوده ۳۸.۰۰۰ دلار باشد. برعکس، اگر بیت‌کوین بتواند از این روند نزولی خارج شود و به سمت بالا حرکت کند، اهمیت این روند صعودی متعادل بیشتر خواهد شد.»

روند ارزش بازار رمزارزها در هفته گذشته

شاخص ترس و طمع ابزار محبوبی است که وب‌سایت «Alternative.me» آن را ارائه و احساسات معامله‌‌گران را نشان می‌دهد. روز شنبه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، این شاخص به محدوده ۲۲ رسید که نشان‌دهنده ترس معامله‌گران است. گفتنی است میزان ترس سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با هفته قبل‌ که در محدوده ۳۷ قرار داشت، بیشتر شده است.

شاخص مذکور عددی بین ۱ تا ۱۰۰ را نشان می‌دهد که عدد ۱ نشان‌دهنده ترس شدید معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال و عدد ۱۰۰ نشان‌دهنده طمع شدید آنهاست. به‌ عبارت دیگر، وقتی شاخص ترس و طمع به ۱ نزدیک می‌شود، معامله‌گران در حال فروش و وقتی در آستانه رسیدن به ۱۰۰ است، معامله‌گران در حال خرید هستند.

روند ارزش بازار آلت‌کوین‌ها در هفته گذشته

تحلیلگران می‌گویند ممکن است نوسان محدوده بیت‌کوین در ماه‌های آینده بیشتر شود. «پل رابینسون»، استراتژیست دیلی اف‌ایکس (DailyFX)، در این زمینه گفته است: «بیت‌کوین در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ با فشار فروش شدیدی مواجه شد، اما در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ دوره‌ای را پشت‌ سر گذاشت که جهت‌گیری مشخصی در آن دیده نمی‌شد.

تنگ‌ترشدن محدوده نوسانی قیمت بیت‌کوین در سه ماه گذشته می‌تواند در کوتاه‌مدت نوسانات بدون جهت قیمت را بیشتر هم بکند. با این حال باید به این نکته دقت کنیم که دامنه نوسانات دارایی‌های مالی با گذشت زمان افزایش می‌یابد و پس از دوره‌هایی با نوسان کم، دوره‌هایی با نوسان زیاد ایجاد می‌شود. علاوه بر این، باید این واقعیت را هم در نظر بگیریم که داریم درباره بیت‌کوین صحبت می‌کنیم. با توجه به این نکات، می‌توان گفت که نوسانات این ارز دیجیتال احتمالاً تا اواسط سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد.»

روند تغییرات سلطه بیت‌کوین در هفته گذشته
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.