وزارت ارتباطات برای توسعه سیستم‌ عامل بومی تلفن‌همراه فرخوان داد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای ماموریت ایجاد و توسعه سیستم عامل تلفن همراه هوشمند، فراخوانی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور ایجاد و توسعه سیستم عامل تلفن همراه هوشمند فراخوان عمومی اعلام کرد.

در فراخوان منتشر شده معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، آمده است: «در راستای اجرای بند 18 اهداف عملیاتی سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات و به منظور شناسایی ظرفیت های فنی و اجرایی ایجاد و توسعه سیستم عامل داخلی تلفن همراه هوشمند، از بین اشخاص حقیقی و حقوقی شامل شرکت های خصوصی، غیردولتی و سازمان های مردم نهاد که تا تاریخ بیستم دی ماه 1401 دارای حداقل یک سیستم عامل عملیاتی نصب شده بر روی گوشی هوشمند باشند برای ارزیابی دعوت به عمل می آید.»

فراخوان برای ایجاد سیستم عامل بومی تلفن‌همراه هوشمند اولین بار نیست که اعلام می‌شود. سال ۱۳۹۸، به دنبال حذف برنامه‌های ایرانی از روی گوگلی پلی محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات ویدیویی در توییتر خود ویدوئی منتشر و اعلام کرد که این وزارتخانه برای تولید سیستم‌عامل بومی تلفن همراه عزمش را جزم کرده و با این کار می‌خواهد جلوی رفتارهای تعبیض‌آمیز گوگل را بگیرد.

همچنین در آن زمان امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات پیش‌بینی کرد که این نسخه می‌تواند 0.5 تا 8 درصد  مخاطب اندرویدی در کشور داشته باشد.

در نهایت این طرح نیز مانند دهها طرح‌ بومی کشور به نتیجه نرسید. حالا به نظر می‌رسد دوباره وزارت ارتباطات دولت سیزدهم این طرح را با شرایطی جدید زنده کرده است.

طبق اعلام وزارت ارتباطات داوطلبان برای حضور در این فرخواه حداکثر تا تاریخ ۲۰ دی ماه  برای دریافت شرایط ارزیابی و حمایت، درخواست های خود را به همراه رزومه فنی و سوابق کاری مرتبط به نشانی رایانامه dti@ict.gov.ir ارسال کنند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/gjxv
1 نظر
  1. آرتا می گوید

    خاک توی اون سرتون کنن که مارو مسخره تو تمام دنیا کردین …بومیو زهره مار..تارک دنیا کردین مارو..بدبختمون کردین

نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.