پیش‌بینی حجم بازار هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۷

بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۴ به حدود ۳/۵۵۴ میلیارد دلار می‌رسد

بسیاری از دانشمندان بر اهمیت‌داشتن یک رویکرد جامعه‌شناسانه نسبت به مسئله هوش مصنوعی تأکید می‌کنند. اما بد نیست به همین بهانه به یک پیش‌بینی نگاهی بیندازیم که به‌خوبی رشد بازارهای مرتبط با هوش مصنوعی را تا سال ۲۰۲۷ به تصویر کشیده است.
این آمار که در سایت تحلیلی استاتیستا منتشر شده، سه پیش‌بینی را روی نمودار برده است؛ پیش‌بینی‌هایی که مربوط به سه مؤسسه تحقیقاتی است و ارقام مختلفی را به‌عنوان رقم پیش‌بینی‌شده برای حجم بازار عنوان کرده است. اما هر سه پیش‌بینی این‌طور می‌گوید که درآمد بازار جهانی هوش مصنوعی رو به افزایش است.
به‌عنوان مثال، شرکت تحقیقات بازار آی‌دی‌سی این‌طور پیش‌بینی کرده که بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۴ به حدود ۳/۵۵۴ میلیارد دلار می‌رسد.
نکته مهم اینجاست که استفاده از فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی حالا در صنایعی همچون خودرو، تبلیغات و حتی مراقبت‌های بهداشتی، شدت گرفته است. این مسئله می‌تواند عاملی برای بالا رفتن حجم بازار هوش مصنوعی شود.
پیش از این هم مؤسسه «تراکتیکا ریسرچ» در گزارشی درآمد حاصل از به کار بردن مستقیم و غیرمستقیم هوش مصنوعی را رقمی معادل ۸/۳۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی کرده بود. این مؤسسه هم تأکید کرده بود که در یک بازه زمانی ۹ساله، این درآمدها رشد بسیار چشم‌گیری را تجربه خواهند کرد.
این نکته را نباید فراموش کرد که بخشی از ارقام مطرح‌شده در این گزارش‌ها، به معاملات صورت‌گرفته در حوزه رمزارز مربوط است. برخی فعالان این بازار، با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به انجام معامله می‌کنند و با اتصال به بیشتر بازارهای جهانی و استفاده همزمان از هوش مصنوعی، جلوی ضرر و زیان‌های احتمالی خود را می‌گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.