کارآفرینان میلیونر

یک لیست جمع‌وجور از ایده‌پردازان و سهامداران کسب‌وکارهای رمزارزی که ثروت قابل‌ملاحظه‌ای از این صنعت روبه‌رشد اندوخته‌اند

سال ۲۰۲۱ نه‌تنها به‌عنوان سال بیداری بزرگ رمزنگاری با قیمت‌های بی‌سابقه و ارزش‌گذاری‌های چشم‌گیر برای استارتاپ‌های بلاکچین، بلکه شاید مهم‌تر از آن، به‌عنوان سالی که در آن موج جدیدی از استعدادها وارد این صنعت رو‌به‌رشد شدند، شناخته می‌شود.
مجموعه زیر ۳۰ سال فوربس امسال از ۲۱ رهبر و مبتکر بلاکچین که تقریباً دوبرابر سال گذشته بود، استقبال کرد.

در میان آنها توسعه‌دهندگان، هنرمندان، مدیران رسانه‌ها و سرمایه‌گذاران خطرپذیری حضور دارند که پروژه‌های ساخت و سرمایه‌گذاری در تکرار بعدی وب جهانی، ایجاد دارایی‌های غیرقابل معاوضه جدید، دنباله‌روی بشردوستانه ارزهای دیجیتال و مختل‌کردن امور مالی جهانی با فناوری محبوب‌شده توسط بیت‌کوین را در دست دارند.

کیسی کاروسو، ۲۸ساله
شریک پارادایم
سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

کاروسو شریک سرمایه‌گذاری در پارادایم است؛ شرکتی که در سال ۲۰۱۸ با تمرکز بر رمزارز تأسیس شد. کاروسو به سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی مانند اکسی اینفنتی، آرنا و چندین شرکت دیگر که نام‌شان اعلام نشده، کمک کرده است. پیش از این، او یک مهندس در گوگل بود.

او در یک تیم تحقیقاتی یادگیری ماشین کار می‌کرد و رفتار کاربر را مطالعه می‌کرد. به موازات آن، او به‌صورت پاره‌وقت در «بسمر ونچر پارتنرز» به‌عنوان یک سرمایه‌گذار متمرکز بر فناوری کریپتو، یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی کار می‌کرد.

جرد مادفس، ۲۴ساله
شریک ترایب کپیتال
نیویورک، نیویورک

مادفس شریک ترایب کپیتال است؛ یک شرکت سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری که در آن ابتکارات رمزنگاری را رهبری می‌کند. او سرمایه‌گذاری‌هایی را در شبکه‌های آکاش، اترنال ریترن، لیت پروتکل، منومونیک، تیتان، ویزور فایننس و وی متا رهبری کرد و در عین حال به شرکت کمک کرد تا استراتژی‌ای را توسعه دهد که شامل موقعیت‌های نگهداری طولانی‌مدت در کوین‌ها و توکن‌های مایع و مشارکت مستقیم با DAO و جوامع غیرمتمرکز است.

مادفس قبلاً از طرف یک دفتر خانوادگی اروپایی در پروژه‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاری کرده بود و یک سبد سرمایه‌ به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار ایجاد کرد.

امیلی یانگ، ۲۹ساله
بنیان‌گذار پیپل پیلیزر
ونکوور، کانادا

امیلی یانگ، زندگی خود را برای همیشه وقف توکن غیرقابل معاوضه کرده است. اوایل امسال او یک انیمیشن دیفای را به قیمت ۵۲۵ هزار دلار فروخت و با این فروش، «استند ویث ایژین کامیونیتی فاند» (Stand With Asians Community Fund) را برای حمایت از اهداف AAPI ایجاد کرد.

از آن زمان، او بیش از ۷۰۰ هزار دلار به صندوق اهدا کرد و «پیلیزر دی‌ای‌او» (PleasrDAO) را تأسیس کرد؛ یک گروه توکن غیرقابل معاوضه برای اهداف خیریه مانند خرید توکن غیرقابل معاوضه ادوارد اسنودن به مبلغ ۵.۵ میلیون دلار و اهدای درآمد حاصل از آن به آزادی مطبوعات.

الکس عطاءالله، ۲۹ساله
مؤسس اوپن‌سی
نیویورک، نیویورک

این مهندس نرم‌افزار قبل از تأسیس اوپن‌سی در اوایل سال ۲۰۱۸، در پالانتیر و دو استارتاپ در مراحل اولیه کار می‌کرد. اوپن‌سی بزرگ‌ترین بازار خریدوفروش توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) برای مصرف‌کنندگان است.

در ماه جولای، ماهی که شرکت ۳۳۰ میلیون دلار تراکنش NFT را پردازش کرد، ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه با ارزش ۱.۵ میلیارد دلار جذب کرد. در طول سه ماه گذشته، اوپن‌سی تقریباً سه میلیارد دلار در ماه پردازش کرده است.

کلینتون بیمبری، ۲۷ساله
بنیان‌گذار اسلینگ شات
سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

اسلینگ شات که در سپتامبر ۲۰۲۰ تأسیس شد، یک پرتال کاربرپسند واحد را برای دسترسی به پلتفرم‌های معاملاتی دیفای مانند یونی‌سوآپ و دیگران فراهم می‌کند. آنها به جای دریافت هزینه برای حجم دو میلیارد دلاری، در حال آزمایش مدل رابین‌هود هستند که از سازندگان بازار برای هدایت سفارش‌ها هزینه می‌گیرد.

این شرکت بر خلاف رابین‌هود (شرکتی که اکنون سرمایه‌گذاری را با ارزش ۱۰۰ میلیون دلار می‌بندد)، به کاربران اجازه می‌دهد معاملات در یک بلاکچین عمومی را بررسی کنند. کلینتون بیمبری پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه مینه‌سوتا در رشته علوم کامپیوتر، توشنیت کپیتال را تأسیس کرد، یک حصار کریپتو با مدیریت ۳۰ میلیون دلار و به ساخت کیف پول استرو که توسط کوین‌بیس در دسامبر ۲۰۱۹ خریداری شد، کمک کرد.

آنتونیو جولیانو، ۲۸ساله
مؤسس دی‌وای‌دی‌ایکس
سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

جولیانو پس از مدتی به‌عنوان کدگذار در کوین‌بیس و اوبر، در سال ۲۰۱۷ دی‌وای‌دی‌ایکس را راه‌اندازی کرد؛ یک پلتفرم معاملاتی مشتقات رمزنگاری که به معامله‌گران حرفه‌ای خارج از ایالات متحده پاسخ می‌دهد. حجم معاملات روزانه آن به‌طور متوسط حدود دو میلیارد دلار است (کوین‌بیس حدود پنج میلیارد دلار انجام می‌دهد).
این استارتاپ ۱۹نفره در ۹ ماهه اول سال ۲۰۲۱، ۷۵ میلیون دلار درآمد به ارمغان آورد. انتظار می‌رود به ۱۲۵ میلیون دلار درآمد برای کل سال و ۸۰ میلیون دلار سود خالص برسد.


تگان کلاین، ۲۸ساله
بنیان‌گذار اج‌ اند ناد
سانتافه، نیومکزیکو
تگان کلاین پس از جمع‌آوری ۲۲.۵ میلیون دلار برای کمک به گراف در ساخت ابزاری که به توسعه‌دهندگان اتریوم اجازه می‌دهد تا نحوه استفاده از محصولات‌شان را درک کنند، اج‌ اند ناد را برای کمک به کسب درآمد از پروژه تأسیس کرد. اج‌ اند ناد در ابتدا با هشت درصد از سهام توکن GRT تأمین مالی شد که اکنون حدود ۶۴۸ میلیون دلار ارزش دارد. کلاین همچنین سرمایه‌گذاری اج‌ اند ناد را در پروژه‌های مجاور گراف، به مبلغ ۳.۱ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱، رهبری کرده است. او از مادری خانه‌دار و پدری که در راه‌آهن کار می‌کند، به دنیا آمد و توسط بانک آمریکا استخدام شد. او که از بی‌نظمی مالی سنتی ناامید شده بود، در سال ۲۰۱۸ به اتریوم وی پیان ارکید پیوست و به ساخت آن به ارزش فعلی ۳۴۲ میلیون دلار کمک کرد.

النا نادولینسکی، ۲۹ساله
بنیان‌گذار، آیرن فیش
سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

آیرن فیش که در ابتدا برای ایجاد یک ارز دیجیتال محافظت از حریم خصوصی مانند زی‌کش تأسیس شد، گسترش یافت تا مدلی از فناوری محافظت از حریم خصوصی را دربر بگیرد که می‌تواند به‌صورت دیجیتالی در اطراف هر ارز دیجیتال پیچیده شود.

این پلتفرم اکنون دارای ۷۵۰ نود (node) کاملاً کارآمد در مقایسه با ۱۰ هزار نود بیت‌کوین است و برای عرضه عمومی در اواخر امسال آماده می‌شود. نادولینسکی در دوران کودکی در ولگوگراد روسیه، در حالی که در زمین بازی ساخته‌شده از تانک بازی می‌کرد، مدام به یاد تسطیح شهرش در جنگ جهانی دوم می‌افتاد.

او کمبود نسبی شرکت‌های روسیه نسبت به سطح بالای فرهنگ آکادمیک و خروجی فنی را، ناشی از فقدان حقوق مالکیت و حریم خصوصی می‌داند.

راهول راینا، ۲۸ساله
مؤسس آزمایشگاه تی‌آراِم
سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا

آزمایشگاه تی‌آر‌اِم تجزیه‌وتحلیل پزشکی قانونی را برای خدمات درآمد داخلی و ده‌ها مورد دیگر ارائه می‌دهد. آنها با دریافت هزینه برای مجوزهایی که به مشتریان امکان می‌دهد مشخص کنند دارایی از کجا آمده است، صاحب آن چه کسی است و ریسک آن؛ مالک را ارزیابی می‌کنند. این شرکت از سال گذشته ۷۰۰ درصد رشد کرده و در مسیر ایجاد درآمد چند میلیون دلاری در سال جاری است.

او در دهلی نو، هند به دنیا آمد و از دانشگاه میشیگان در رشته بازرگانی و علوم کامپیوتر فارغ‌التحصیل شد. در آوریل ۲۰۱۸، آزمایشگاه‌ تی‌آراِم را به‌عنوان یک بازی برای تشویق پذیرش ارزهای دیجیتال تأسیس کرد و در طول کاهش قیمت‌ها در صنعت به تجزیه‌وتحلیل داده‌های بلاکچین کمک کرد.

رونیل رامبورگ، ۲۹ساله
بنیان‌گذار اودیوس
لاس‌وگاس، نوادا

اودیوس به نوازندگان اجازه می‌دهد مدل‌های کسب‌وکار خود را با استفاده از رمزنگاری بسازند تا اطمینان حاصل شود که میزان درآمد آنها بدون رضایت خودشان تغییر نمی‌کند. در حالی که این پلتفرم هنوز بررسی مالی نشده، ۱۰۰ هزار نوازنده، آهنگ‌هایشان را در این پلتفرم آپلود کرده‌اند و ماه گذشته شش میلیون شنونده وارد سیستم شده‌اند.

انتظار می‌رود به‌دنبال اعلامیه ماه آگوست اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدئو تیک‌تاک که به نوازندگان اودیوس اجازه می‌دهد موسیقی خود را مستقیماً در سایت به اشتراک بگذارند، رشد بیشتری در پی باشد. رامبرگ در زمان بزرگ‌شدن در لس‌آنجلس برای گوش‌دادن به نوازندگان مورد علاقه‌اش به کلوپ‌های ای‌دی‌ام می‌رفت و از دیدن پلتفرم‌های بسته مانند ساند کلود که به‌دلیل عدم رعایت شرایط به‌سرعت در حال تغییرند، خسته شده بود.

اوفلیا اسنایدر، ۲۹ساله
مؤسس ۲۱ شیرز
نیویورک، نیویورک

اسنایدر در سال ۲۰۱۸ شرکت ۲۱ شیرز را برای ساخت فناوری سرمایه‌گذاری رمزنگاری پیچیده‌ای که مادرش می‌توانست از آن استفاده کند، تأسیس کرد. اکنون ارزش این شرکت ۷۰۰ میلیون دلار است و برای ۱۵ محصول قابل معامله در بورس در چهار کشور حدود دو درصد هزینه مدیریت دریافت می‌کند و با بیش از ۲.۵ میلیارد دلار دارایی‌های تحت مدیریت در مسیر درآمد ۶۰ میلیون دلاری در سال جاری است.

در ماه اکتبر، او و کتی وود، عضو هیئت‌مدیره ۲۱ شیرز، به‌طور مشترک برای اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پرونده دادند. او که بومی نیویورک است، قبل از کشف بیت‌کوین، مدرک لیسانس خود را در سیستم‌های زمینی از استنفورد گرفت.

بن اشپیگلمن، ۲۹ساله
رئیس مدیریت محصول دارایی دیجیتال فیدلیتی
نیویورک، نیویورک

او که توسط فیدلیتی در ژانویه ۲۰۲۱ جهت ایجاد یک فروشگاه یکپارچه برای پذیرش کریپتوهای سازمانی استخدام شد، اکنون میلیاردها دلار دارایی رمزنگاری‌شده را برای ۱۰ شریک نقدینگی از جمله آریزکس و ۱۵۰ مشتری نهادی دیگر مدیریت می‌کند. او از طریق شعبه فیدلیتی ونچر آوون در پلتفرم تجارت رمزنگاری نهادی تالوس و شرکت پزشکی قانونی رمزارز سولداس لبز سرمایه‌گذاری کرد.

او در نیویورک متولد شده و از دانشگاه ایندیانا در رشته مدیریت مالی و فناوری موفق به کسب مدرک دوگانه شد و در ادامه به بانک آمریکا کمک کرد تا ۲۵ سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال و موارد دیگر انجام دهد. در نوامبر ۲۰۱۷، او به استارتاپ بلاکچین اولیه سیمبیونت کمک کرد تا ۴۵ میلیون دلار جمع‌آوری کند.

جاستین وودوارد، ۲۸ساله
بنیان‌گذار تکس‌بیت
دریپر، یوتا

در سال ۲۰۱۸، جاستین و برادرش آستین، تکس‌بیت را راه‌اندازی کردند و به شرکت‌ها نگاهی تازه درباره مالیات‌های ارزهای دیجیتال و سهام ارائه کردند. با مشتریانی از جمله خدمات درآمد داخلی، این شرکت سودآور ۲۳۰ میلیون دلار از تایگر گلوبال و سایرین با ارزش ۱.۳۳ میلیارد دلار جمع‌آوری کرد، اما هنوز هیچ سرمایه‌ای را خرج نکرده است.

این زاده سیاتل، در ۲۲ سالگی به یکی از جوان‌ترین وکلایی تبدیل شد که مدرک حقوق را از دانشگاه شیکاگو دریافت کرده است. زمانی که در یک دفتر فدرال کار می‌کرد، رمزارز را کشف کرد و در سال ۲۰۱۶، پاداشی ۷۵ هزار دلاری برای تأسیس تکس‌بیت را رد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.