کارنگ پنجاه‌وهشتم منتشر شد

هفته‌نامه اقتصاد نوآوری ایران، کارنگ به پنجاه‌وهشتمین شماره خود رسید. تازه‌ترین شماره کارنگ با عکس جلدی از نسیم توکل، رئیس هیئت‌مدیره عرش گستر و مدیرعامل قطعه‌آزمون، منتشرشده که همراه با گفت‌وگویی مفصل است.

توکل می‌گوید بیشترین تولیدکنندگان موفق ما در فاصله سال‌های ۴۰ تا ۶۰ ظهور کرده‌اند، زیرا در آن زمان هیچ مجوزی در کار نبوده هر مجوزی فضای کار را محدودتر می‌کند.

کارنگ در شماره پنجاه‌وهشتم خود گزارشی از رویداد بزرگداشت روز فناوری اطلاعات تهیه‌کرده است. در این رویداد که به همت سازمان نصر برگزار شد، نازنین دانشور، عضو هیئت‌مدیره نصر تهران، شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ، علی‌اصغر قائمی، عضو شورای شهر تهران، محمدرضا میر تاج‌الدینی، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس و حسین اسلامی، رئیس هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران حضور داشتند.

در این شماره در صفحه کسب‌وکارهای اینستاگرامی گفت‌وگویی با سما وفایی، خالق برند ریس گفت‌وگویی داشتیم. وفایی می‌گوید بزرگ‌ترین چالش در ابتدای کار این برند، فعالیت در یک شهر کوچک است. پیدا کردن مواد اولیه و آموزش دختران برای رسیدن به مرحله حرفه‌ای مهم‌ترین چالش برند ریس بود.

در شماره پنجاه‌وهشتم کارنگ گزارش‌ همایش «اقتصاد دانش‌بنیان بازار سرمایه دور نمای آینده» را نیز می‌توانید بخوانید. این همایش با سخنرانانی از بخش خصوصی و بخش دولتی برگزار شد و هرکدام پیرامون موضوع همایش یعنی اقتصاد دانش‌بنیان مواردی را مطرح کردند.

شماره بیست‌وهشتم ضمیمه هفتگی رمزارز نیز با گزارش مفصلی از عصرانه رمزارزی به چاپ رسید. در این دورهمی که به بهانه رونمایی از کارخانه نوآوری رسانه راه‌کار برگزار شد بیش از صد تن از فعالان کسب‌وکارهای رمزارز و بلاکچین ایران دورهم جمع شدند و با یکدیگر به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی هم در بخشی از این مراسم با اشاره به فراگیری رمزارزها در جهان و تلاش‌های مجلس برای حمایت از کسب‌وکارهای این حوزه تأکید کرد با رشد و گسترش کسب‌وکارهای مبتنی بر رمزارز و بلاکچین می‌توان امیدوار بود که یک اکوسیستم قدرتمند در این حوزه شکل بگیرد و خدمات و محصولات فناورانه ای به‌خصوص در حوزه مالی به کاربران ایرانی ارائه شود.

و اما از این شماره کارنگ ضمیمه رایگان دیگری به نام بیمه دیجیتال دارد که بناست هر به‌صورت دوهفته‌نامه در قالب 8 صفحه به بررسی رویدادهای اکوسیستم صنعت بیمه بپردازد. در شماره اول  «بیمه دیجیتال» به بررسی سوییچ بیمه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های روز صنعت بیمه پرداخته‌شده است. جمع زیادی از اینشورتک ها به دعوت بیمه دیجیتال در میزگردی کنار قاسم نعمتی رئیس مرکز فاوای بیمه مرکزی به بیان چالش‌ها و بررسی راهکارهای پیش رو در رابطه با سوییچ آمیتس پرداختند.

گفت‌وگو با یونس مظلومی مدیرعامل تعاون و صحبت از نمای نزدیک به مسیر متفاوتی که این  شرکت بیمه طی چند سال گذشته طی کرده است از دیگر مطالب بیمه دیجیتال در شماره نخست است. 

در شماره اول بیمه دیجیتال در گزارشی به لزوم ورود صنایع سنتی مانند بیمه به اکوسیستم استارتاپی پرداخته‌شده و  از راه پرفرازونشیب تحول دیجیتال گفته‌شده است.

کارنگ و رمزارز را رایگان می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

اشتراک هفته‌نامه نامه کارنگ را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.