کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

کارنگ ۱۳۷ منتشر شد

کارنگ صدوسی‌وهفتم با تصویری روی جلد از آرش لرستانی، مدیرعامل «آپسان» و حامد قنادپور، مدیرعامل «تارا» و از بازیگران فعال حوزه لندتک منتشر شد. لرستانی و قنادپور در گفت‌وگوهایی مجزا، در فصل جدید برنامه «اتاق آبی» با نام «لندتک‌شو» به بررسی وضعیت فعلی لندتک در ایران و چالش‌ها و فرصت‌هایی که پیش روی این بخش از حوزه فین‌تک قرار دارد، پرداخته‌اند.

«بدویم تا عقب نمانیم» عنوان سرمقاله این شماره کارنگ است که در آن میثم سلیمانی، سردبیر این هفته‌نامه نگاهی به بازی همستر داشته که این روزها همه را سربه‌زیر کرده و باعث شده همه انگشت‌ها را تندتند روی گوشی‌های همراه تکان دهند.

در شماره ۱۳۷ کارنگ همچنین گفت‌وگویی از علیرضا کیان‌پور، معاون فناوری دیجیتال هلدینگ گلرنگ را می‌خوانید که در آن از اهداف این گروه صنعتی در حوزه اقتصاد نوآوری می‌گوید.

به مناسبت روز جهانی طراحان وب، در کارنگ ۱۳۷ به سراغ مرتضی گرانسایه، توسعه‌دهنده وب رفته‌ایم. انحصارگرایی در ارائه خدمات به سازمان‌های دولتی و شرکت‌هایی که با دولت در ارتباطند، همچنین مسائل ناشی از رعایت نکردن قانون کپی‌رایت در ایران از مواردی هستند که در این گفت‌وگو به آنها پرداخته شده است.

در صفحه زنان ‌نوآور زکیه ایزدی، مدیر راهکار تأمین مالی هلدینگ آگاه، از فرازوفرودهای زیست شغلی زنانه در حوزه مالی گفته است.

گزارشی درباره اختلالات اخیر در GPS و چالش‌هایی که برای تاکسی‌های اینترنتی ایجاد کرده، تغییرات بزرگی که صنعت تراشه در جهان در آستانه آن است، همچنین درس‌هایی که صنعت مالی در زمینه هوش مصنوعی ممکن است برای سایر بخش‌های اقتصادی داشته باشد، از دیگر مطالبی است که در این شماره از هفته‌نامه کارنگ می‌توانید مطالعه کنید.

اخیراً رسانه رمزارز فهرستی از ۱۹ صرافی برتر ایرانی و ویژگی‌های هرکدام منتشر کرده که در این شماره از کارنگ  گزارشی درباره این فهرست نیز منتشر شده است. 

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/1qcv
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.