کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

کارنگ ۱۳۸ منتشر شد

شماره صدوسی‌وهشتم هفته‌نامه «کارنگ» منتشر شد. داستان اصلی این شماره از کارنگ به سعید رسول‌اف، مدیرعامل شرکت ایده‌پرداز ژوبین و نایب‌رئيس کمیسیون تحول، نوآوری و بهره‌وری اتاق بازرگانی تهران اختصاص یافته است. رسول‌اف در این گفت‌وگو به مسیری که در حوزه اقتصاد دیجیتال طی کرده پرداخته و همچنین درباره چالش‌های کسب‌وکارهای نوآور در زمینه‌هایی مانند بیمه و مالیات صحبت کرده است.

الکامپ و حواشی مربوط به آن، دیگر موضوعی است که در این شماره از کارنگ به آن پرداخته‌ایم. میثم سلیمانی، سردبیر کارنگ در سرمقاله این هفته با تیتر «تعارف را با برگزارکنندگان الکامپ کنار بگذارید»، چالش‌های کسب‌وکارها را با برگزاری این رویداد در وضعیت جدید بررسی کرده است.

کارنگ در گزارشی با تیتر «برگزاری الکامپ همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری به نفع چه ‌کسی است؟» به سراغ کسب‌وکارها رفته و با پرسیدن این سؤال که در الکامپ ۱۴۰۳ شرکت خواهند کرد یا نه، دیدگاه آنها را درباره برگزاری این رویداد، همزمان با انتخابات جویا شده است.

در بخش خرده‌فروشی کارنگ ۱۳۸، گزارشی از نشست خبری شرکت خانومی به مناسبت ۱۰سالگی این کسب‌وکار می‌خوانید. در این گزارش آمارهای جذابی از صنعت زیبایی در جهان، خاورمیانه و ایران ارائه شده است.

«فروشگاه موبایل موسوی آمل؛ تکرار داستان کوروش‌کمپانی» تیتر گزارشی است که به ماجرای دستگیری مالک یک فروشگاه موبایل در آمل پرداخته که پیش از این حامی مالی تیم استقلال بود. فعالان اقتصادی پیش از این هم درباره احتمال کلاهبرداری این فروشگاه که گوشی‌های همراه را ارزان‌تر از قیمت بازار عرضه می‌کرد، هشدار داده بودند.

برنامه «لجستیک‌شو» نشستی است که تیم راهکار برگزار می‌‌کند و در آن فعالان حوزه لجستیک به بررسی مسائل این حوزه می‌پردازند. در بخش لجستیک کارنگ ۱۳۸ گزارش مشروحی از نشستی با حضور مهرداد ملک‌محمدی، مدیرعامل تاپین و علی حسینی، مدیرعامل لینک‌اکسپرس می‌خوانید. یکی از موضوعاتی که در این گفت‌وگو مطرح می‌شود، اطلاعات کدپستی گیرنده‌هاست که شرکت ملی پست آن را با قیمت گرانی در اختیار کسب‌وکارهای حوزه لجستیک قرار می‌دهد.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/ef56
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.