کسب‌وکارهای اینترنتی در صورت عدم ثبت‌نام در سامانه مؤدیان فیلتر می‌شوند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان کسب‌وکارهای اینترنتی را که در این سامانه ثبت‌نام نکنند از طریق کمیته فیلترینگ فیلتر خواهد کرد. 

طبق ماده ۲۴ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، در صورت عدم‌ ثبت‌نام در سامانه مؤدیان و اعلام سازمان امور مالیاتی، چنانچه واحد مذکور ظرف مدت 10 روز از تاریخ دریافت اخطار، نسبت به عضویت در سامانه مؤدیان اقدام نکند، برای بار اول دو هفته و برای بار دوم از دو تا شش ماه، توسط نیروی انتظامی و در مورد کسب‌وکارهای مجازی، توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، تعطیل یا مسدود خواهد شد.

بر اساس تبصره این ماده در صورت تداوم تخلف واحد کسب‌وکار پس از گذشت یک سال، مجوز فعالیت توسط مرجع صادرکننده مجوز ابطال خواهد شد.

همچنین بانک مرکزی موظف است درگاه‌ها و پایانه‌های پرداخت واحد متخلف را در زمان تعطیلی یا تعلیق فعالیت آن واحد مسدود کند. از طرف دیگر در ماده ۲۵ این قانون تأکید شده که پس از انقضای مهلت‌های یادشده، صورتحساب‌هایی که در سامانه مؤدیان ثبت نشده باشد، معتبر نیست.

طبق این قانون تمام خرده‌فروشی‌ها و همه واحد‌های صنفی که مستقیماً با مصرف‌کننده نهایی (خریدار) ارتباط دارند، هم باید در سامانه مؤدیان مالیاتی ثبت‌نام کرده و هم باید از پایانه‌های فروشگاهی استفاده کنند.

 سامانه مؤدیان یک سامانه منسجم است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور طراحی‌ شده و به واحد‌های صنفی و کلیه افراد حقیقی و حقوقی امکان متصل کردن پایانه‌های فروشگاهی به این سامانه را می‌دهد. در این سامانه برای هر فرد حقیقی یا حقوقی یک کارپوشه در نظر گرفته ‌شده که با استفاده از آن می‌تواند نسبت به انجام کلیه عملیات ارسال صورتحساب‌های مالیاتی اقدام کند.

نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.