کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

کشف اموال مالک کوروش‌کمپانی در اصفهان و دبی

تاکنون ۷۱۰۰ شاکی با مطالبه ۲۰۰ میلیارد تومان از کوروش‌کمپانی به دادسرا شکایت کرده‌اند

اصغر جهانگیر، سخنگوی قوه قضائیه، در نشست خبری امروز خود از شناسایی چند خودرو و املاک مالک کوروش‌کمپانی خبر داد.

به گفته جهانگیر، املاک متعلق به مالک کوروش‌کمپانی در اصفهان شناسایی شده است. همچنین چند خودروی مدل‌بالا در کیش و تعدادی هم در امارات کشف شده که همگی متعلق به مالک کوروش‌کمپانی هستند.

جهانگیر اعلام کرد، قوه قضائیه ایران از طریق مراجع بین‌المللی و اینترپل اقدام به شناسایی متهم در خارج از کشور کرده تا بتواند او را به کشور بازگرداند.

او همچنین از شهروندان درخواست کرد مراقب موارد مشابه باشند و سرمایه خود را در دست افراد یا مؤسساتی که شناخت کافی از اعتبار آنها ندارند، قرار ندهند.


 مطالبه مالباختگان از کوروش‌کمپانی۲۰۰ میلیارد تومان است


سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره پرونده کوروش‌کمپانی گفت: «تاکنون ۷۱۰۰ شاکی با مطالبه ۲۰۰ میلیارد تومان شکایات خود را از کوروش‌کمپانی تقدیم دادسرا کرده‌اند و دادستان تهران دستور داده از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده شود تا در همین مرحله با شناسایی اموال متهم و فروش آنها طلب مالباختگان تأمین شود.»

او درباره چنین کلاهبرداری‌هایی اظهار کرد: «بعد از اینکه کسانی سازمان‌یافته و هدفمند برای بردن پول مردم اقدام می‌کنند، وقتی موضوع به دستگاه قضایی کشیده می‌شود، معمولاً اموالی که از متهم به دست می‌آید برای جبران خسارت مالباختگان کافی نیست؛ بنابراین دستگاه قضا به چند نحو می‌تواند طلب مالباختگان را از مال کشف‌شده بدهد که در این زمینه روش‌های مختلفی وجود دارد.»

مالک شرکت کوروش‌پردازان آیسا که با نام تجاری کوروش‌کمپانی فعالیت می‌کرد از زمان انتشار خبر کلاهبردار بودن این شرکت در بهمن‌ماه ۱۴۰۲ به خارج از کشور گریخته و تاکنون خبری از دستگیری او نبوده است.

کوروش‌کمپانی با پیش‌فروش تعداد زیادی گوشی آیفون درآمد بسیار زیادی کسب کرد، اما هیچ‌گاه این گوشی‌ها را به خریداران تحویل نداد. کوروش‌کمپانی ادعا می‌کرد می‌تواند آیفون‌هایی را که با قیمت ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد، با حذف واسطه و فقط با ۲۰ میلیون تومان به دست مصرف‌کننده برساند.

گفتنی است چندی پیش موبایل موسوی آمل یا موبایل استقلال، که حامی تیم استقلال نیز بوده، به روش مشابه کوروش‌کمپانی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، اما نیروی انتظامی مالک این شرکت را دستگیر کرد و تحویل مراجع قضایی داد.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/xwoh
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.