۲۰۰ میلیون تومان جایزه گروه اسنپ برای فاتحان پرچم امنیت سایبری / فراخوان شرکت در مسابقه «فتح پرچم» گروه اسنپ

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش روابط عمومی گروه اسنپ، اولین دوره مسابقات فتح پرچم (CTF) گروه اسنپ، سوم اسفندماه با شرکت‌کنندگانی از سراسر ایران به مدت ۲۴ ساعت برگزار خواهد شد. گروه اسنپ از کارشناسان، متخصصان، دانشجویان و علاقه‌مندان حوزه امنیت سایبری دعوت می‌کند برای به چالش کشیدن مهارت‌هایشان در این مسابقه شرکت کنند. مسابقه فتح پرچم فرصت یادگیری تکنیک‌های جدید، کشف رویکردهای نوآورانه برای حل مسئله، ارتباط‌سازی و آشنایی با دیگر علاقه‌مندان حوزه امنیت سایبری را فراهم می‌کند و در کنار آن به سه تیم برتر این رقابت به ترتیب ۴۰، ۶۰ و ۱۰۰ میلیون تومان اهدا خواهد شد.

این رویداد که سوم اسفندماه به مدت ۲۴ ساعت به صورت آنلاین برگزار خواهد شد، شامل چالش‌های متنوعی است که توسط متخصصان امنیت سایبری گروه اسنپ طراحی شده است. در این مسابقه، شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های مختلف در زمینه وب، مهندسی معکوس، رمزنگاری پیشرفته (کریپتوگرافی)، جرم‌شناسی (فارنزیک) و نفوذ به برنامه‌های کاربردی (اکسپلویت) با هم رقابت می‌کنند. شرکت در این رقابت برای تمام متخصصان و علاقه‌مندان حوزه امنیت آزاد و رایگان است. ثبت‌نام به‌ صورت آنلاین از طریق snappctf.com انجام می‌شود و تا زمان شروع مسابقه امکان ثبت‌نام فراهم است.


فرایند مسابقه فتح پرچم گروه اسنپ


با آغاز مسابقه، چالش‌های طراحی‌شده در سامانه این مسابقه در دسترس شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت و گروه‌ها فرصت دارند طی ۲۴ ساعت به‌ صورت تیمی توانایی‌هایشان را در زمینه‌های مختلف در حوزه امنیت سایبری بسنجند. نحوه امتیازدهی به سؤالات به‌ صورت شناور خواهد بود. در ابتدا امتیاز هر کدام از چالش‌ها مشخص است، اما با توجه‌ به دفعات حل معماها و رسیدن به پاسخ درست توسط شرکت‌کنندگان امتیاز آن کاهش می‌یابد. به‌ این‌ ترتیب، برای سؤالات سخت امتیازهای بالاتر و برای سؤال‌های ساده‌تر امتیازهای پایین‌تری محاسبه خواهد شد. درصورتی‌که در پایان مسابقه، دو تیم امتیاز یکسانی داشته باشند، تیمی که زودتر پاسخ خود را ثبت کرده باشد به‌عنوان برنده اعلام خواهد شد.


هدف از برگزاری مسابقه


با گسترش حملات سایبری در سال‌های اخیر، امنیت سایبری به یکی از اولویت‌های اصلی شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل شده است. گروه اسنپ با هدف شناسایی و جذب افراد بااستعداد در حوزه امنیت اطلاعات و ایجاد انگیزه در بین علاقه‌مندان این مسابقه را برگزار می‌کند و نتیجه این رویداد می‌تواند به شناسایی افراد خبره، مستعد و علاقه‌مند در این حوزه کمک کند. متخصصان حوزه امنیت نیز با شرکت در این مسابقه می‌توانند مهارت‌های خود را در زمینه‌ کشف راه‌های نفوذ هکرها و روش‌های مقابله با آن به چالش بکشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسابقه فتح پرچم گروه اسنپ می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/9f4w
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.