کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

300 میلیارد تومان برای پادرو

فناپ با یک تزریق سرمایه تازه به کسب‌وکار لجستیکی پادرو، در اکوسیستم نوآوری به دنبال چیست؟

هلدینگ فناپ 300 میلیارد تومان روی پادرو که یک کسب‌وکار لجستیکی است سرمایه‌گذاری و مالک بیش از 62 درصد این کسب‌وکار شده است.

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل پادرو که پیش‌تر سابقه مدیرعاملی کسب‌وکار بامیلو را داشته، در مراسم آنلاین اعلام خبر این سرمایه‌گذاری درباره سازوکار پادرو گفت: «پلتفرم‌های ایکامرس را رصد می‌کردیم و به فضای لجستیک فکر می‌کردیم و کم‌کم به سمت کسب‌وکارهای کوچک و متوسط رفتیم و دیدیم چه فرصتی در این بخش وجود دارد.

مشاهده کردیم که این کسب‌وکارها چقدر در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند. نخست به عنوان بازارگاه خدمات پستی کارمان را آغاز کردیم و سپس بحث پرداخت را نیز به سرویسمان اضافه کردیم. ما یک زیرساخت نرم‌افزاری هستیم که در لایه عملیات ورود نمی‌کنیم و پلتفرم شرکت‌های پستی و ارسال مرسوله هستیم در واقع. عملا ارتباط دادن این دو با یکدیگر هدف پادرو بوده است. ما زیرساختی هستیم که از دارایی و زیرساخت دیگران استفاده می‌کنیم و سرویس‌دهنده را به مشتری وصل می‌کنیم.»


پورپزشک همچنین تأکید کرد خدمات‌ پادرو محدود به حوزه دلیوری و ارسال نیست و هدف‌ این کسب‌وکار این است تا دیگر بخش‌های کسب‌وکارهای شبکه‌های اجتماعی را نیز پوشش دهد.

کیوان جامه‌بزرگی، معاون توسعه راهبردی و امور شرکت‌های فناپ، اعلام کرد که این شرکت در حال مشارکت برای افزایش سرمایه خود به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در مجموعه پادرو است. او اعلام کرد که با این سرمایه‌گذاری 5/62 درصد از سهام پادرو در اختیار مجموعه فناپ قرار می‌گیرد و ارزش امروز این شرکت ۴۸۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.


او گفته طی یک ماه تا ۴۵ روز آینده یک خبر بزرگ دیگر از سرمایه‌گذاری در اکوسیستم استارتاپی کشور داریم. جامه‌بزرگی همچنین گفت در فناپ برای سه سال آینده رقم ۶۵۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در اکوسیستم استارتاپی کشور در نظر گرفته‌اند. عددی که در صورت تحقق می‌تواند هم اکوسیستم نوآوری کشور را با یک جهش بزرگ روبه‌رو و هم فناپ را به بزرگترین وی‌سی این فضا تبدیل کند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/fpfe
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.