آرامش پیش از توفان؟

پیش‌بینی‌ها کماکان از روند نزولی بازار حکایت دارند… و این یعنی ضرورت هشدار به کاربران کم‌تجربه

در هفته گذشته قیمت ۲۹ هزار دلاری بیت‌کوین و بالا و پایین آن در این محدوده نشانه‌های اندکی از ثبات نسبی در رکود را برای بازار رمزارزها داشت. اما در پایان هفته حمایت ۲۸.۵۰۰ دلاری خیلی برای بیت‌کوین باقی نماند. قیمت بیت‌کوین حتی تا ۲۷.۵۰۰ دلار نیز کاهش یافت، ولی با یک موج صعودی کوتاه توانست باز مقداری بالاتر بیاید. در حال حاضر قیمت در محدوده ۲۹.۰۰۰ دلار تثبیت می‌شود تا بدین ترتیب قیمت نسبت به دیروز سه درصد و نسبت به هفته گذشته چهار درصد کاهش پیدا کرده باشد.

هیت‌مپ بازار رمزارزها در هفته گذشته

آلت‌کوین‌های اصلی بازار نیز روندی نزولی داشتند، با این تفاوت که برعکس بیت‌کوین، قیمت آنها همان مقدار هم بازیابی نشد. اتریوم همچنان با ۹ درصد کاهش زیر سطح ۱.۸۰۰ دلار معامله می‌شود. ایکس‌آرپی (XRP) حتی ممکن است تا سطح ۰.۳۶۵ دلار نیز کاهش یابد. کاردانو با ۹ درصد کاهش، قیمت ۰.۴۵۵ دلار را نیز آزمایش کرد.

روند ارزش بازار رمزارزها در هفته گذشته

اندکی بعد از آنکه بیت‌کوین از پس شکست مقاومت ۳۰.۰۰۰ دلاری برنیامد، قیمت آن روندی نزولی در پیش گرفت. این نزول قیمت ادامه یافت تا حمایت ۲۹.۰۰۰ دلاری نیز شکسته شد و حتی قیمت تا ۲۷.۵۰۰ دلار نیز پایین آمد. البته قیمت، با شتاب خوبی، بخشی از این کاهش را جبران کرد. در حال حاضر قیمت با مقاومت ۲۹.۰۰۰ دلاری کلنجار می‌رود تا در صورت شکست آن به ‌سراغ مقاومت ۲۹.۵۰۰ دلاری برود. اگر این مقاومت‌ها شکسته شود، می‌توان انتظار رسیدن بیت‌کوین به سطوح قیمتی بالاتر را داشت.

روند ارزش بازار آلت‌کوین‌ها در هفته گذشته

اگر بخواهیم سناریوی نزولی را بررسی کنیم، باید بدانیم که یک حمایت قوی در ۲۸.۵۰۰ دلار وجود دارد. حمایت کلیدی بعدی در سطح ۲۸.۰۰۰ دلار است که اگر این حمایت شکسته شود، قیمت قادر خواهد بود تا ۲۷.۵۰۰ دلار کاهش یابد.
بسیاری از آلت‌کوین‌های بازار بیش از هشت درصد بهای خود را از دست داده‌اند؛ فقط اولنچ در این میان با ۱۷ درصد کاهش جلب توجه می‌کند. قیمت اولنچ هم‌اکنون در بازار به زیر ۲۳ دلار رسیده است.

روند تغییرات سلطه بیت‌کوین در هفته گذشته

خلاصه مطلب اینکه به نظر می‌رسد بیت‌کوین زیر ۲۹.۵۰۰ دلار همچنان روندی نزولی در پیش خواهد داشت. حال اگر قیمت از ۲۸.۵۰۰ دلار نیز کمتر شود، باید انتظار کاهش بیشتر قیمت را هم داشته باشیم. به نظر می‌رسد آرامش نسبی هفته گذشته می‌تواند مقدمه‌ای برای یک شوک مجدد باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.