رسانه اقتصاد نوآوری ایران

وزیر ارتباطات اعضای جدید هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت را معرفی کرد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی مجید حقی و محمدحسین کاشی را به مدت دو سال به‌عنوان هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب کرد.

مسئولیت‌های مجید حقی پیش از این شامل ۲۶ سال سابقه فعالیت در شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

او همچنین مدیرکل طراحی دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیرکل طراحی سوئیچ شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیرکل طراحی انتقال شرکت ارتباطات زیرساخت، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون امور پستی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات رادیویی بوده است.

سوابق کاشی نیز شامل مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت پرداخت الکترونیک سداد، عضو هیئت‌مدیره نقش اول کیفیت، مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره شرکت توسعه ارتباطات هوشمند تبیان، رئیس هیئت‌مدیره شرکت تضمین‌گستر فن‌آوا و مشاور در شرکت‌های مخابرات ایران و خدمات انفورماتیک است.

وزارت ارتباطات اعلام کرده که مدیریت، هدایت و راهبری شرکت برای پیشبرد اهداف مرتبط با شبکه ملی اطلاعات، اتخاذ تدابیر لازم برای حفظ پایداری و کیفیت شبکه مادر ارتباطی، افزایش ظرفیت شبکه انتقال با استفاده از تجهیزات بومی و آموزش و توانمندسازی کارکنان از مهمترین انتظارات وزیر ارتباطات از اعضای جدید هیئت‌مدیره است.

شرکت ارتباطات زیرساخت از سال ۱۳۸۳ متولی شبکه‌های مادر مخابراتی، پس از ابلاغ سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی و واگذاری بدنه مخابراتی کشور به بخش خصوصی بوده و به‌عنوان نهاد حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تأسیس شده است.

این شرکت به‌عنوان متولی شبکه‌های مادر مخابراتی در کشور و کارگزار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وظیفه اجرای سوئیچینگ و تأمین ارتباطات بین‌استانی و بین‌المللی اپراتورهای مخابراتی را در شبکه‌های مربوطه بر عهده دارد.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/k9dk
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.