استپن؛ توکن محبوب این روزها

ورزشکارها و گیمرها بیش از گذشته وارد دنیای رمزارز خواهند شد

تا به امروز بازی‌های بلاکچینی بسیاری خلق‌ شده‌اند که به کاربر اجازه می‌دهند با بازی‌کردن، همزمان درآمد هم‌کسب کنند. به این ویژگی، «بازی‌کن، درآمد کسب کن» یا به‌اصطلاح انگلیسی «Play To Earn» گفته می‌شود. اما بازی استپن، باعث خلق سبک جدیدی از بازی‌های کریپتویی شده است؛ قابلیت درآمدزایی با حرکت‌کردن (Move To Earn) به لطف بازی STEPN، در بین کاربران کریپتو، مفهوم جدیدی است. این پلتفرم در آینده‌ نزدیک تعامل کاربران و گیمرها را با بازی‌های مربوط به فناوری وب ۳، تغییر خواهد داد.

برنامه استپن به کاربران اجازه می‌دهد تا یک کفش به‌صورت توکن غیرقابل ‌معاوضه (NFT) برای شروع از بازار آن خریداری کنند و بعد با کمک ویژگی‌های متنوع، بدوند یا راه بروند و کسب درآمد کنند. در واقع، هدف اصلی تیم توسعه و طراحی پلتفرم استپن از خلق و توسعه آن، معرفی دنیای جذاب بلاکچین و ارزهای دیجیتال، به جامعه ورزشکاران و گیمرهای ناآشنا به این حوزه و همین‌طور تشویق کاربران بازار رمزارزها، به ورزش‌کردن و حفظ زندگی سالم است.

STEPN (GMT) یک توکن رمزنگاری‌شده است که روی شبکه بلاکچین سولانا استقرار یافته ‌است. در حقیقت یک اپلیکیشن ورزشی Move2Earn است. بدین معنا که شما با نصب این اپلیکیشن و قدم‌زدن و دویدن می‌توانید از طریق برنامه، توکن جایزه بگیرید و به‌اصطلاح این اپلیکیشن یک اپلیکیشن حرکت برای جایزه است. پروژه استپن در حقیقت شامل دو توکن به نام‌های GMT و GST است.

در این اپلیکیشن شما با خرید کفش‌های ورزشی که به‌صورت ان‌اف‌تی هستند، می‌توانید از قدم‌زدن و دویدن خود کسب درآمد کنید و هرچه کفش شما قابلیت‌های بیشتر و ویژگی‌های منحصربه‌فرد بیشتری داشته باشد، می‌توانید از طریق آن درآمد بیشتری کسب کنید.

بسیاری از افراد به‌دلیل هزینه بالای این ان‌اف‌تی‌ها، آنها را از دارندگان اجاره می‌کنند و به کسب درآمد می‌پردازند. در روش اجاره‌ای کسب درآمد، ۷۰ درصد درآمد در اختیار دارنده ان‌اف‌تی قرار می‌گیرد و تنها ۳۰ درصد آن به دونده تعلق می‌گیرد. درآمدهای داخل این اپلیکیشن به‌صورت GST است و کاربران می‌توانند این توکن‌ را با SOLANA یا USDC معاوضه کنند. در ادامه این مطلب، ما به توکن حاکمیتی این پروژه یعنی GMT می‌پردازیم.

توکن‌های حاکمیتی، توکن‌هایی هستند که توسعه‌دهندگان با ایجاد آنها، دارندگان توکن‌ها را قادر به مشارکت در پروتکل مدنظر خود می‌سازند. قیمت GMT در ۱۱ مارس سال جاری تنها حدود ۷۰ سنت بوده و با رشد ۳۵۰۰ درصدی تا به امروز به ۳.۷۳ دلار رسیده است.

این توکن در هفته گذشته با ۶۸.۳ درصد رشد، به یکی از محبوب‌ترین توکن‌های حال حاضر تبدیل شده و با پشتیبانی‌شدن توسط سرمایه‌گذاران بزرگی از جمله صرافی بایننس – بزرگ‌ترین صرافی رمزارز حال حاضر دنیا – از پشتوانه خوبی برخوردار است.

صرافی‌هایی چون بیت‌پین و رمزینکس اخیراً این توکن را به فهرست ارزهای خود اضافه و امکان دنبال‌کردن قیمت لحظه‌ای و همچنین خریدوفروش این توکن را برای کاربران خود میسر کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.