کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

اعضای یونیک فاینانس دستگیر شدند

وزارت اطلاعات از انهدام شبکه سازمان‌یافته کلاهبرداری یونیک فاینانس و دستگیری اعضای اصلی شبکه خبر داد.

یونیک فاینانس شرکتی در حوزه رمزارز بوده است که رسانه‌های مختلف کشور از مدت‌ها پیش نسبت به تخلفات جدی این شرکت در بازار ارز دیجیتال هشدار داده بودند.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است:

«با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) بیش از ۱۵۰ نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‌های کشور شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی مورد ضربه قرار گرفت. موسسان و مدیران این شرکت از ایرانیان مقیم در کشورهای همسایه می‌باشند؛ با معرفی واهی این مجموعه به‌عنوان یک شرکت بین‌المللی و فعال در خرید و فروش سهام شرکت‌‌های معتبر در بورس‌های خارجی، با استفاده از روش‌های اغواگرایانه و ادعای پرداخت سودهای نامتعارف و دلاری، اقدام به شبکه‌سازی هرمی، ارائه توکن دیجیتال به نام UNQT و کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان در سراسر کشور نموده‌اند.

با اقدامات صورت گرفته، ضمن جلوگیری از خروج حجم بالایی ارز از کشور، سایر اعضای فعال در این شبکه هرمی تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفته و پرونده قضایی موسسین و گردانندگان این شرکت هرمی، در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به اختلال‌گران در نظام اقتصادی کشور، در دست رسیدگی و صدور حکم می‌باشد.

وزارت اطلاعات با عنایت به شرایط کنونی اقتصادی و شکل‌گیری کلاهبرداری‌های هرمی نوظهور، به‌ویژه در حوزه‌ ارزهای دیجیتال، ضمن هشدار نسبت به عوارض پرخسارت سرمایه‌گذاری در این قبیل طرح‌ها، آماده دریافت گزارشات مردمی از طریق ستاد خبری ۱۱۳ می‌باشد.»

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/dgwt
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.