بعد از مدت‌ها بازار سبزپوش شد

تحلیل هفتگی بازار رمزارزها که فعلاً نشان از بهبود اوضاع دارد

هفته گذشته بازار بیش از هر چیزی امیدوارکننده شد؛ بازاری که بعد از مدت‌ها ماندن پشت سد مقاومت ۲۰ هزارتایی رشد کرد و عددهای امیدبخشی را تجربه کرد. اگرچه هنوز هیچ‌چیز مشخص نیست و صعودی یا نزولی‌بودن حرکت بلندمدت آن در ابهام است، اما فعلاً خیلی‌ها امیدوار شده‌اند. نگاهی بیندازیم به یک روز خاص از آخر هفته گذشته در بازار رمزارز.

در یک روز قیمت بیت‌کوین در ناحیه ۲۳.۰۰۰ دلار مورد حمایت قرار گرفت و مجدداً حرکت صعودی خود را آغاز کرد. بیت‌کوین حتی از سطح ۲۳.۴۰۰ دلار نیز عبور کرد تا دو درصد نسبت به روز قبل خود و ۱۳ درصد نسبت به هفته گذشته رشد داشته باشد.

هیت‌مپ بازار رمزارزها در ۲۴ساعت گذشته

اکثر آلت‌کوین‌های بازار نیز سبزپوش شدند. اتریوم با افزایش ۹ درصدی توانست از سطح ۱.۶۰۰ دلار هم عبور کند. ایکس‌آرپی (XRP) به سمت ۰.۴۰ دلار رفت و کاردانو نیز با موفقیت از مقاومت ۰.۵ دلاری خود عبور کرد.
پس از آنکه بیت‌کوین پایه‌ای بالاتر از سطح ۲۳.۰۰۰ دلار تشکیل داد، روند افزایشی مجدداً آغاز شده است.

روند ارزش بازار رمزارزها در هفته گذشته

عبور از سطوح ۲۳.۲۰۰ دلار و ۲۳.۴۰۰ دلار و سپس چشم به عبور از مقاومت ۲۳.۵۰۰ دلاری وضعیت امروز بیت‌کوین است. اگر روند افزایشی ادامه داشته ‌باشد، رسیدن به مقاومت ۲۴.۰۰۰ دلاری نیز دور از دسترس نخواهد بود. در این صورت مقاومت بعدی پیش روی بیت‌کوین در ناحیه ۲۴.۵۰۰ دلار قرار داشته و پس از آن هم جای تاخت‌وتاز خوبی برای رشد قیمت وجود دارد.

روند ارزش بازار آلت‌کوین‌ها در هفته گذشته

حال اگر روند بیت‌کوین نزولی شود، در محدوده ۲۳.۰۰۰ دلار اولین حمایت از بیت‌کوین صورت خواهد گرفت. حمایت کلیدی بعدی در محدوده ۲۲.۵۰۰ دلار بوده و عبور از آن می‌تواند کاهش شدیدتر قیمت را در پی داشته باشد.
اتریوم پایه‌ای بالاتر از سطح ۱.۵۰۰ دلار تشکیل داد و سپس به بالای مقاومت ۱.۶۰۰ دلاری صعود کرد. اتریوم اکنون تقریباً ۹ درصد نسبت به دیروز و ۳۵ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. مقاومت کلیدی بعدی در محدوده ۱.۶۵۰ دلار بود که اتر از آن پایین‌تر آمد.

روند تغییرات سلطه بیت‌کوین در هفته گذشته

اگر اتریوم روندی نزولی در پیش بگیرد، احتمالاً حمایت‌کنندگان بعدی در ۱.۵۵۰ دلار، می‌کوشند از افت بیشتر قیمت جلوگیری کنند. عبور از این حمایت‌ها، شانس رسیدن دوباره قیمت به حمایت ۱.۵۰۰ دلاری را افزایش می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.