تسلا بیت‌کوین‌هایش را نگه داشته است!

۲/۱ میلیارد دلار ارزش ذخیره کریپتویی تسلاست

تسلا، شرکت سازنده خودروهای برقی، طی یک ‌سال گذشته بیت‌کوین‌های موجود در ترازنامه خود را حفظ کرده و دست به خرید یا فروشی نزده است. روز چهارشنبه شرکت تسلا گزارش سود فصل اخیر خود را منتشر کرد و طبق این گزارش، ارزش ذخایر بیت‌کوین این شرکت ۱.۲۶ میلیارد دلار اعلام شد که یعنی برای دومین فصل متوالی تغییری در مقدار این ذخایر صورت نگرفته است.

به گزارش کوین‌دسک، هم در فصل اخیر و هم در فصل انتهایی سال میلادی گذشته، تسلا هیچ بیت‌کوینی خریدوفروش نکرده است. با توجه به این نکته که قیمت بیت‌کوین نسبت به فصل پیش تقریباً ثابت مانده است، کاهشی در میزان ارزش دارایی‌های بیت‌کوینی این شرکت خودروسازی مشاهده نمی‌شود.

در سه‌ماهه سوم سال میلادی گذشته نیز بر حجم ذخایر بیت‌کوین تسلا افزوده یا کاسته نشد؛ اما به‌دلیل کاهش قیمت این ارز دیجیتال، این شرکت موظف شد ۵۱ میلیون دلار کاهش قیمت را گزارش کند. طبق قوانین حسابداری دارایی‌های دیجیتال، اگر قیمت یک دارایی در طول یک فصل کاهش یابد، شرکت موظف به گزارش کاهش این ارزش است، اما اگر قیمت دارایی افزایش یابد، تا پیش از فروش دارایی مورد نظر لازم نیست سودی در ترازنامه گزارش شود.

شرکت تسلا در ماه فوریه (بهمن‌ماه) سال میلادی گذشته اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده است. در سه‌ماهه بعدی، این شرکت حجم ذخایر بیت‌کوین خود را ۱۰ درصد کاهش داد. با فروش این مقدار بیت‌کوین درآمد فصل این شرکت ۲۷۲ میلیون دلار افزایش یافت. در این سه‌ماهه تسلا هیچ بیت‌کوینی خریدوفروش نکرد.

در مجموع، سود تعدیل‌شده هر سهم تسلا در سه‌ماهه ابتدایی سال میلادی به ۳.۲۲ دلار رسید، حال آنکه تحلیلگران انتظار داشتند این مقدار ۲.۲۶ دلار باشد. همچنین در حالی که تحلیلگران درآمد کلی شرکت را ۱۷.۸۵ میلیارد دلار تخمین می‌زدند، درآمد تسلا ۱۸.۸ میلیارد دلار اعلام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.