رسانه اقتصاد نوآوری ایران

رشد انفجاری

راکت بات چطور جذب سرمایه کرد؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

از ابتکار کوچک دو شریک که توجه گوگل را به خود جلب کرد تا تبدیل شدن به یکی از اصلی‌ترین ابزارهای جهانی (خودکارسازی فرایند رباتیک)، این مسیری است که استارتاپ شیلیایی «راکت بات» در کمتر از سه سال طی کرد. در حال حاضر این رشد انفجاری پس از افزایش سرمایه‌گذاری به مبلغ 1/2 میلیون دلار برای این شرکت اتفاق شده است.
بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری مربوط به گروپو کنسورسیو است – یک شرکت خدمات مالی و بزرگ‌ترین گروه بیمه در بازار شیلی با حضور در بیمه، بانک، پیش‌بینی و پس‌انداز – که با سرمایه‌گذاری در راکت بات موافقت کرد؛ پلتفرمی که حال حاضر بیش از ۲۰۰ مشتری در منطقه دارد.

راکت بات علاوه بر کنسورسیو و مانترا ونچرز، از دو شرکت مکزیکی نیز سرمایه دریافت کرد. مشارکت این شرکت‌ها به استارتاپ شیلی اجازه می‌دهد تا نه‌تنها در بازار مکزیک، بلکه در سراسر جهان رشد کند، زیرا هدف فوری این صندوق‌ها علاوه بر ادامه فعالیت و توسعه ابزارهایی که ادغام را در مکزیک تسهیل می‌کند، افتتاح دفاتر فیزیکی در برزیل، اروپا و ایالات متحده نیز هست.
مدیرعامل راکت بات، خوان خورخه هررا، توضیح داد این افزایش سرمایه در میانه جست‌و‌جوی گسترش عملیات در قاره‌های مختلف صورت می‌گیرد: «ما یک ابزار بسیار رقابتی هستیم که با هدف موقعیت‌یابی در سطح جهانی و اتحاد با برند‌های جهانی و شرکای بزرگ منطقه‌ای فعالیت می‌کنیم.»

راکت بات اخیرا با گوگل همکاری کرده تا هوش مصنوعی را در ربات‌های خود ادغام کند و بتواند اسناد اسکن‌شده، عکس‌دار یا دست‌ساز را دیجیتالی کند. در پایان سال گذشته، گارتنر – معتبرترین مشاور فناوری در جهان – آن‌ها را با گردش مالی سالانه تا یک میلیارد دلار به عنوان دومین پلتفرم خوب جهانی برای شرکت‌های متوسط طبقه‌بندی کرد.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/sgrk
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.