کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

کارنگ 136 منتشر شد

شماره صد و سی و ششم هفته‌نامه کارنگ با عکس جلد چند تن از فعالان اقتصادی از جمله شهاب جوانمردی، مازیار نوربخش، سعید رسول‌اف،علیرضا کلاهی و… که درباره تعطیلی روز شنبه با کارنگ گفت‌وگو کرده‌اند منتشر شد. در این گزارش به بررسی روند تعطیلی شنبه به‌عنوان روز دوم تعطیلی در کشور پرداخته شده است.

رضا جمیلی، مدیر توسعه کسب‌وکار راه‌کار در سرمقاله این شماره از کارنگ، با اشاره به گزارش «آرزوهای بر باد رفته اکوسیستم نوآوری در تبریز» از مفهوم استارتاپ در شهرستان‌ها و شهرهای کوچک گفته است. جمیلی در ادامه سرمقاله این هفته از اهمیت مهارت‌آموزی مشاغل اقتصاد دیجیتال با تأکید بر ظرفیت شهرستان‌ها گفته است.

گزارش «آرزوهای بر باد رفته اکوسیستم نوآوری در تبریز» در بخش اکوسیستم شماره صد و سی و ششم منتشر شده است و نگاهی به اکوسیستم استارتاپی تبریز از آغاز تا به امروز دارد.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل و صنایع ریلی تهران در روزهای ابتدایی خردادماه برگزار شد. به این بهانه یادداشتی در بخش دیدگاه منتشر شده است که به بررسی این نمایشگاه از منظر توجه این صنعت به نوآوری پرداخته است.

تعدیل نیروی گسترده فلایتیو یکی از بحث‌برانگیزترین اتفاقات هفته گذشته در دنیای کسب‌وکارهای نوآور بود. کارنگ به بهانه این اتفاق با سهیل عظیمی، مدیر برند کارفرمایی و تجربه همکاری دیجی‌کالا و بهنام نجاری، معاون منابع انسانی گروه اسنپ گفت‌وگو کرده است. این گزارش را در بخش برند کارفرمایی کارنگ بخوانید.

یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال ۱۴۰۲ در حوزه اقتصاد نوآوری، سرمایه‌گذاری‌های اخیر برخی از شرکت‌های بزرگ صنعتی در این حوزه بوده است؛ این سرمایه‌گذاری‌ها به‌طور کلی اتفاق مثبتی بوده‌ است، اما از سویی دیگر کارشناسان این حوزه، فضای متفاوت اکوسیستم نوآوری با صنعت را یکی از چالش‌های پیش روی این جریان می‌دانند. رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران، در گفت‌وگو با هفته‌نامه کارنگ، انگیزه ورود هلدینگ‌های صنعتی به فضای نوآوری را قانون جدید مالیاتی می‌داند.

در ادامه، در بخش هوش مصنوعی کارنگ قسمت آخر «هوش مصنوعی و جنگ سرد دیجیتال» منتشر شده است در این بخش به خطرهای هوش مصنوعی در کنار قابلیت‌های بسیار آن پرداخته‌ایم.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/7ddr
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.