مدیر خستگی‌ناپذیر

درباره کارول تومه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کارول بی. تومه هشتم ژانویه سال ۱۹۵۷ در روستای کوچکی به نام جکسون به دنیا آمد. او پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه بازرگانی دانشگاه دنور در بانک مشغول به کار شد.

تومه به‌عنوان مسئول اعتبارات و تخصیص وام تجاری در بانک «یونایتد دنور» کار کرد و پس از آن مدیر بانکداری شرکت «جانز – مانویل» شد. او تصمیم گرفت در بخش مالی شرکت‌ها ورود کند و تجربه خود را صرفاً به بانک محدود نسازد. وارد بخش مالی کسب‌وکارها شد و معاون رئیس و خزانه‌دار شرکت بین‌المللی «ریوروود آتلانتا» شد.

این شرکت جهانی در بخش ماشین‌آلات تولید مقوا و بسته‌بندی محصول فعال است. در آنجا تجربه خوبی کسب کرد و در سال ۱۹۹۵ به‌عنوان مدیر ارشد بخش مکزیک به شرکت The Home Depot پیوست. تومه در سال ۲۰۰۱ به سمت مدیرعاملی ارتقا یافت.

در طول مدت حضورش در این شرکت، پیشرفت بسیار خوبی رخ ‌داد و تعداد شعب از ۴۰۰ فروشگاه به ۲۲۰۰ فروشگاه با درآمد نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت. قیمت سهام نیز در طول دوره تصدی او بیش از ۴۵۰ درصد افزایش یافت. جالب این بود که این پیشرفت در دوران رکود و کم‌رونقی رخ ‌داد که بسیار تحسین‌برانگیز بود.

پس از یک بازنشستگی کوتاه، او به‌عنوان مدیر اجرایی منتخب UPS معرفی شد. United Parcel Service (UPS) یک شرکت چندملیتی حمل‌و‌نقل و دریافت و مدیریت زنجیره تأمین آمریکایی است که در سال ۱۹۰۷ تأسیس شده است. او از سال ۲۰۰۳ عضو هیئت‌مدیره این شرکت شده ‌بود و در سال ۲۰۲۰ مدیر اجرایی شد.

این شرکت عملاً بزرگ‌ترین پیک ارسال محصول به سراسر جهان است که بعد از حضور کارول تومه در بخش مدیریت، این شرکت به سریع‌ترین شرکت در بخش لجستیک نیز تبدیل شد و سالانه ۸۵ میلیارد دلار درآمد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.