مدیرعامل ایرانسل در بوت‌کمپ «آینده‌سازان دیجیتال» ایرانسل مطرح کرد / هدف ایرانسل بهبود اکوسیستم دیجیتال است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲، مراسم افتتاحیه بوت‌کمپ «آینده‌سازان دیجیتال» ایرانسل با حضور اساتید این دوره و شرکت‌کنندگان برگزار شد.

این بوت‌کمپ توسط ایرانسل و با هدف دسترسی عمومی برای علاقه‌مندان به دوره‌های آموزشی کاربردی و آشنایی با فناوری‌های روز دنیا و به‌‌عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی این شرکت با مشارکت دانشگاه تربیت مدرس و با همکاری شرکای بین‌المللی ایرانسل، به‌صورت رایگان برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل افتتاحیه بوت‌کمپ «آینده‌سازان دیجیتال» با حضور «بیژن عباسی‌‌ آرند»، مدیرعامل ایرانسل؛ دانشجویان و نخبگان شرکت‌کننده در بوت‌کمپ و استادان دوره در محل آکادمی ایرانسل واقع در ایستگاه نوآوری شریف برگزار شد.


مدیرعامل ایرانسل: تعهد ایرانسل فراتر از خدمات مخابراتی است


عباسی‌ آرند، مدیرعامل ایرانسل در این مراسم گفت: «هدف ما از برگزاری این بوت‌کمپ، فراتر از یک گردهمایی است. این دوره امکان ویژه‌ای است که برای کمک به رشد ایده‌های جدید، حمایت از افراد بااستعداد، بهبود اکوسیستم دیجیتال و تأثیرگذاری بر مسیر فناوری در کشور طراحی شده است. در روزهای آینده طی این دوره که به صورت حضوری، آنلاین و آفلاین قابل مشارکت است، شرکت‌کنندگان از دانشگاه‌های برتر سراسر ایران، خود را در محیطی می‌بینند که آزادانه می‌توانند فناوری را با خلاقیت ترکیب کنند و با شبکه‌سازی، نه‌تنها از استادان، بلکه از یکدیگر هم یاد بگیرند.»

او همچنین در ادامه و خطاب به دانشجویان گفت: «تعهد ما در ایرانسل فراتر از خدمات مخابراتی و دیجیتال است. ما خود را کاتالیزور پیشرفت می‌بینیم و فعالانه در ایجاد و پرورش استعدادهایی که پیشرفت‌های فناوری را رهبری می‌کنند، مشارکت می‌کنیم. ما در این بوت‌کمپ، محیطی حمایتی برای شکوفایی این ذهن‌های روشن، ایجاد کرده و به زمینه‌های روبه‌رشد فناوری در ایران کمک می‌کنیم. همان‌طور که ایرانسل تاکنون نقشی محوری در ایجاد تحول دیجیتال در کشور ایفا کرده و از معماران آینده دیجیتال کشور است، با برگزاری رایگان این بوت‌کمپ نیز تلاش می‌کند تا شرکت‌کنندگان را نه‌تنها به افراد متخصص در فناوری، بلکه به رهبران کسب‌وکار ماهر تبدیل کند و مهارت‌ و دانش لازم برای هدایت موفقیت‌آمیز صنعت دیجیتال را به آنها ارائه دهد.»


بوت‌کمپ آینده‌سازان دیجیتال در مسیر Techco


از آغاز ثبت‌نام این بوت‌کمپ، بیش از هزار نفر از دانشجویان و نخبگان دانشگاه‌های برتر، رزومه‌های خود را ارسال کرده و پس از طی مراحل مصاحبه، ۱۱۰ نفر از دانشجویانی که با معیارهای تسلط به زبان انگلیسی، معدل، دانش فنی و… امتیاز بالاتری داشتند، برای دعوت به بوت‌کمپ برگزیده شده‌اند.

در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان، مباحث مرتبط با صنعت ارتباطات و فناوری‌های نوین مانند رایانش ابری، نسل پنجم شبکه تلفن‌ همراه، هوش مصنوعی و… را با تدریس مدرسان بین‌المللی آموزش می‌بینند.

این بوت‌کمپ که از ۲۷ آبان تا ۴ آذر ۱۴۰۲ به مدت هشت روز برگزار می‌شود، می‌تواند زمینه‌ساز آمادگی مخاطبان برای اشتغال در بخش‌های مختلف صنعت ICT شده و امکان جذب آنان در شرکت ایرانسل، ایرانسل‌لبز، شرکت‌های همکار ایرانسل و دیگر فعالان صنعت ICT را فراهم کند. آموزش در جهت توانمندسازی، با رویکرد اشتغال در صنعت ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات، از مهم‌ترین اولویت‌های ایرانسل در پروژه‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی (CSI) است. به همین منظور، این بوت‌کمپ با حمایت ایرانسل برای دانشجویان جوان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر کشور به صورت رایگان برگزار می‌شود.

استراتژی ایرانسل در چند سال اخیر، حرکت از شرکت خدمات ارتباط‌پایه (Telco) به شرکت فناوری‌محور (Techco) است که هم در لایه زیرساخت و هم در لایه سرویس و پلتفرم، بتواند خدمات متنوعی را عرضه کند و اکوسیستم دیجیتال کشور را توانمندتر سازد.

نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.