مصرف ۳۱۱ میلیون کیلووات ساعت برق

تعطیلی بیش از ۴۳۰ مرکز غیرقانونی استخراج رمزارز

مبارزه با مراکز استخراج رمزارز که به‌صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند، کماکان ادامه دارد. مسئله برق از یک سو و تلاش برای قانونی‌کردن فعالیت همه کسب‌وکارها و افراد فعال در این حوزه از سوی دیگر از دلایل تشدید سخت‌گیری‌ها در این حوزه عنوان شده است.

در آخرین مورد یک مقام مرتبط با این صنعت گفته در سال گذشته بیش از ۴۳۰ مرکز غیرقانونی استخراج رمزارز شناسایی و تعطیل شده‌اند. البته اگر این روند و پیگیری‌ها ادامه داشته باشد، در سال ۱۴۰۱ خبرهای بیشتری از برخورد با چنین مراکزی به گوش خواهد رسید.

محمد خدادادی بهلولی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه تهران رتبه نخست کشف مراکز استخراج رمزارز غیرمجاز را دارد، افزود: «استان‌های خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان در رتبه‌های بعدی کشف استخراج مراکز رمزارز غیرمجاز قرار دارند.»

وی با بیان اینکه مراکز مجاز استخراج رمزارز در سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۱۱ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف کرده‌اند، گفت: «این در شرایطی است که فروش برق در ماه‌های سرد و گرم سال به این مراکز متوقف بوده است.»

مجری تأمین برق مراکز استخراج رمزارز ادامه داد: «در استان‌های کرمان، آذربایجان غربی و البرز بیشترین مراکز مجاز استخراج رمزارز راه‌اندازی شده است.»

خدادادی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۳۲ مرکز غیرمجاز رمزارز کشف شده، گفت: «همه‌ دستگاه‌های کشف‌شده توقیف و هرگز تحویل داده نخواهند شد، همچنین برق مشترک به‌طور دائم قطع و جریمه‌های سنگینی نیز تعیین خواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.