رسانه اقتصاد نوآوری ایران

معاوضه گوشی‌های کارکرده با نو در لیدالید ممکن شد

لیدالید بستر خرید و فروش تلفن همراه کارکرده است که به تازگی سرویسی برای معاوضه گوشی کارکرده با نو فراهم کرده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بسیاری از افراد زمانی که قصد خرید گوشی نو دارند، تصمیم به فروش گوشی کارکرده خود می‌گیرند تا پول بیشتری برای خرید گوشی جدید داشته باشند، اما اکثر آن‌ها برای فروش گوشی قدیمی خود دچار چالش‌های زیادی در زمینه قیمت‌گذاری، پیدا کردن مشتری، انتقال پول و مالکیت و… می‌شوند و نیاز به صرف زمان زیادی دارند.

پلتفرم لیدالید با ایجاد سرویس معاوضه تلفن همراه کارکرده با نو این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که گوشی کارکرده خود را با گوشی نو معاوضه کنند.

شیوه کار لیدالید به این صورت است که ابتدا گوشی‌های کارکرده را کارشناسی و بر اساس وضعیت سلامت فنی و ظاهری آن‌ها، قیمتی را مشخص می‌کند. سپس مابه‌التفاوت قیمت گوشی نو با کارکرده محاسبه و از کاربر دریافت یا به او پرداخت می‌شود.

کاربران برای استفاده از این سرویس ابتدا باید گوشی موردنظر خود را در سایت لیدالید انتخاب و درخواست معاوضه را ثبت کنند تا سفیر لیدالید برای دریافت گوشی کارکرده به محل موردنظر آن‌ها مراجعه کند. بعد از کارشناسی گوشی کارکرده، قیمت پیشنهادی به کاربر اعلام می‌شود و در صورت تمایل می‌تواند همانجا گوشی نو سفارش دهد.

اکثر مدل‌های گوشی‌های نو از پلتفرم‌های مختلفی مانند دیجی‌کالا و واردکنندگان موبایل تأمین شده‌اند و در لیدالید موجود هستند تا کاربران گوشی مورد نظر خود را انتخاب کنند. این سرویس اکنون در استان تهران و البرز فعال است و قرار است در استان‌های دیگر شروع به کار کند.

تاکنون پلتفرم‌های معاوضه (Trade in) در انحصار شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه مانند اپل و سامسونگ بود. این شرکت‌ها در بسیاری از کشورهای دنیا، گوشی کارکرده کاربران را با مدل‌های جدید برند خود تعویض و مابه‌التفاوت آن را دریافت می‌کنند. اما این سیستم تاکنون در ایران وجود نداشت و به همین دلیل مردم با چالش‌های زیادی مواجه بودند.

در آینده نزدیک تجارت‌های الکترونیکی در ایران می‌توانند با اتصال به زیرساخت لیدالید، قابلیت معاوضه را به پلتفرم خود اضافه کنند. این موضوع به تمامی فروشندگان کالاهای دیجیتال کمک می‌کند تا خرید به صرفه‌ای را برای مشتریان خود فراهم کنند و میزان فروش خود را افزایش دهند. در واقع با افزایش قدرت خرید خریداران، میزان فروش فروشندگان افزایش می‌یابد و این یک رابطه برد برد برای هر دو طرف است.

به گفته روابط عمومی لیدالید تیم محصول و تیم فنی این شرکت فرآيند معاوضه و کار کردن با این پلتفرم را برای کاربران تا جای ممکن ساده کرده است تا هر کاربری با هر سطح از آشنایی با فروشگاه‌های اینترنتی، بتواند فرآیند معاوضه را طی کند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/ruxi
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.