نابغه پرحاشیه؟

دخترک ریاضی‌دانی که اسمش در ماجرای اف‌تی‌ایکس بر سر زبان‌ها افتاد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کارولاین الیسون، مدیرعامل آلامدا ریسرچ، شرکت مادر صرافی اف‌تی‌ایکس است که اخیراً جنجال‌برانگیز شده است. بر اساس گزارش‌ها یکی از علل فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس، وام دادن به آلامدا ریسرچ از دارایی‌های کاربران خود و بدون دریافت وثیقه بود. مدیرعامل شرکت آلامدا ریسرچ، یک ریاضی‌دان بسیار باهوش است که تا یک سال قبل به جوانان توصیه می‌کرد ریسک‌پذیر و به خود ایمان داشته باشند. اکنون پس از یک سال و ورشکستگی مفتضحانه صرافی اف‌تی‌ایکس از او با طعنه و کنایه یاد می‌شود.

الیسون فرزند دو اقتصاددان است. پدر او در حال حاضر رئیس بخش اقتصاد موسسه فناوری ماساچوست و مادرش نیز مدرس اقتصاد در دانشگاه است. او از کودکی عاشق ریاضی و اقتصاد بود و از ۵ سالگی مطالعه می‌کرد. الیسون قبل از ورود به دنیای رمزارزها یک دانشجوی مستعد و ممتاز در دانشگاه استنفورد بود. اساتید الیسون او را باهوش، ریاضیدان و حواس‌جمع می‌دانستند. بعد از دانشگاه او به‌عنوان تریدر در شرکت جین استریت مشغول به کار و در آنجا با سم بنکمن فرید آشنا شد. بنکمن در سال ۲۰۱۸ الیسون را متقاعد کرد که به آلامدا بپیوندد.

یک سال بعد صرافی اف‌تی‌ایکس هم به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های آلامدا راه‌اندازی شد بود و الیسون آن را یک «پروژه جانبی دیوانه‌کننده» خواند. آلیسون در آلامدا به‌سرعت پیشرفت کرد و در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان مدیرعامل منصوب شد. نام او حتی در سی چهره موفق زیر سی سال مجله فوربس نیز قرار گرفت. اما روابط آلامدا و اف‌تی‌ایکس کم کم رو به تیرگی رفت و این مسئله به وضوح روی اف‌تی‌ایکس تاثیر منفی گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.