نوسان قیمت‌ها نگرانی اصلی اروپایی‌هاست

عضو بانک اروپا می‌گوید فضای بی‌قانون رمزارزها به کنترل نیاز دارد

در حالی که تنش‌ها در پارلمان اروپا در بحبوحه‌ جنگ جاری در اوکراین در بالاترین سطح است، در پس‌زمینه این جریان، رمزارزها هم نقش خود را در تنش‌ها و بحث‌ها حفظ کرده‌اند. کریپتو که در جبهه‌های مختلف با رقبای رگولاتوری مختلف در حال تنش است، حالا باید خود را برای مقابله با بانک مرکزی اتحادیه اروپا نیز آماده کند.

بر اساس چندین بیانیه طی دو ماه اخیر، نگرانی اصلی مقامات این بانک، نوسان شدید قیمت در بازار رمزارزی‌ است. برخی کارکنان افراطی‌تر نیز تا جایی پیش رفته‌اند که کل صنعت را یک برنامه پانزی و هرمی معرفی می‌کنند.

فابیو پانتا، مقام بلندپایه بانک مرکزی اروپا و عضو هیئت‌مدیره این سازمان مالی مهم، یکی از این افراد است. او که از سال ۲۰۲۰ عضو هیئت‌مدیره این بانک است، در گذشته کل صنعت رمزارزها و فناوری بلاکچین را به یک جو دیوانه‌وار و بی‌قانون تشبیه کرده بود.

حالا در سال ۲۰۲۲ به نظر می‌رسد اشتهای او برای استفاده از عبارت‌های رنگین در خصوص بازار رمزارزها کم نشده است. او که روز سه‌شنبه گذشته در دانشگاه کلمبیا ایالت نیویورک سخنرانی می‌کرد، گفت: «اعضای فرقه رمزارزها وعده بهشت روی زمین را می‌دهند.

آنها یک روایت وهم‌آور را به خورد مردم می‌دهند تا بتوانند تا جای ممکن حباب فعلی رمزارزها را زنده نگه دارند. ولی نگاه اول همیشه گول‌زننده است. رؤیای ساتوشی ناکاموتو برای ساخت ارز دیجیتال قابل اطمینان که بتواند ارزهای عادی را براندازد، فراتر از یک رؤیا نخواهد بود. باید در صحرای بی‌قانون رمزارزها قوانین محکم‌تری وضع شوند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.