کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

هم‌زمان با روز جهانی رفع خشونت علیه زنان نتایج طرح «حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت» اعلام شد / حمایت ۸۰۵میلیونی اسنپ از خانه امن آتنا

اسنپ به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نتایج ششمین طرح نیکوکاری خود با عنوان «حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت» را اعلام کرد. این طرح نیکوکاری با همکاری مؤسسه‌ «ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا» و همراهی کاربران اسنپ اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اسنپ، کاربران ۲۰۱ هزار و ۳۸۵ مرتبه در این طرح مشارکت کردند و اسنپ در مجموع مبلغ ۸۰۵ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان برای پیشبرد این طرح حمایتی به مؤسسه آتنا پرداخت کرد. هدف از اجرای این طرح حمایت، توان‌افزایی و اشتغال زنان آسیب‌دیده از خشونت بود.


همراهی اسنپ با زنان آسیب‌دیده از خشونت


زندگی در محیط امن و بدون خشونت حق اولیه همه‌ افراد جامعه ازجمله زنان است. در همین راستا از سال ۱۹۸۱ سازمان ملل متحد ۲۵ نوامبر (چهارم آذر) را به‌عنوان روز جهانی رفع خشونت علیه زنان انتخاب کرده است.

مؤسسه‌ ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا در سال 1397 اولین خانه‌ امن غیر‌دولتی را برای اسکان زنان در معرض خشونت خانگی تأسیس کرد. خانه‌‌ امن مکانی است که زنان در معرض خشونت خانگی به طور موقت می‌توانند در آنجا اقامت کنند. خانه امن آتنا با هدف ایجاد امنیت فیزیکی و روانی برای زنان و فرزندان‌شان تأسیس شده است. زنان در این خانه‌ از خطرات و تهدیدات خشونت خانگی در امان هستند و می‌توانند با استفاده از خدمات مشاوره، حمایت‌های حقوقی و درمانی، از چرخه‌ خشونت خارج شوند و تا امن شدن محیط خانه و خانواده مورد حمایت این مؤسسه قرار گیرند. با حمایت از خانه‌های امن و پشتیبانی از زنان خشونت‌دیده، می‌توان به شکل مؤثری به قطع زنجیره خشونت و تأمین امنیت روانی و فیزیکی زنان کمک کرد.

با همراهی کاربران اسنپ و اهدای مبلغ جمع‌آوری‌شده در طرح نیکوکاری اسنپ‌کلاب به مؤسسه آتنا، ۱۰۱ زن تحت خشونت و فرزندان آنان خدمات مختلفی را در حوزه‌های حمایتی و توان‌افزایی دریافت کردند. این مبلغ صرف هزینه‌های جاری خانه امن آتنا نظیر تأمین هزینه اقلام غذایی، انرژی، نظافت، تعمیر و نگهداری ساختمان و تهیه ملزومات مصرفی، هزینه‌های مرتبط با درمان و پزشکی زنان تحت پوشش و فرزندان آنان، هزینه خدمات حمایتی نظیر مشاوره حقوقی، آموزش و توان‌افزایی، اسکان موقت و تهیه پوشاک مورد نیاز مددجویان شده است.

در سال​‌های اخیر، اسنپ طرح​‌های نیکوکاری متنوعی را در راستای مسئولیت اجتماعی خود با مشارکت کاربرانش در باشگاه مشتریان (اسنپ‌​کلاب) اجرا کرده است. پیش از این نیز طرح‌هایی مانند «کمک به اشتغال زنان سرپرست خانوار» با استقبال گسترده کاربران روبه‌رو شده بود.

اسنپ در بخش نیکوکاری باشگاه مشتریان خود تلاش می‌کند با شناسایی طرح‌های مؤثر و پایدار مسئولیت اجتماعی در حل مشکلات جامعه یاری‌رسان باشد. خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به ایمیل مسئولیت اجتماعی شرکت اسنپ به نشانی csr.pr@snapp.cab ارسال کنند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/brx3
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.