وزیر ارتباطات: ویراستی را به بستر تعامل مردم و دولتمردان تبدیل می‌کنیم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت (10 خرداد) گفته است در تلاش هستند «ویراستی» را که نسخه کپی‌شده از توییتر است به یک بستر ارتباطی امن برای مردم تبدیل کنند و دولتمردان هم بیایند و در این سکو حضور پیدا کنند و پاسخگوی سؤالات مردم باشند.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع‌پور در این مورد گفت: «در وزارت ارتباطات تکلیف کردم که تمام معاونان و مدیران کل استانی در این پلتفرم حضور یابند و هر کدام از مردم که هر مشکلی از آنتن‌دهی یا کندی اینترنت دارند،‌ آنجا مطرح کنند و مسئولان نیز رسیدگی خواهند کرد و تا حل مشکل پیش می‌روند.»

او ادامه داد: «من شاید روزی یکی، دو ساعت وقتم را فضای مجازی بگیرد، اما مشخصاً در ویراستی نیم ساعت تا یک ساعت پیام‌های مردم را می‌خوانم، پاسخ و ارجاع می‌دهم و روزی به ۲۰ تا ۳۰ نفر پاسخگو هستم.»

شبکه ویراستی، شبکه اجتماعی بومی است که با شروع محدودیت‌های اینترنت از اواخر تابستان سال گذشته، در اواسط آذرماه فعالیتش را به صورت رسمی آغاز کرد. از این شبکه که کاملاً از طراحی توییتر الگوبرداری کرده، می‌توان به‌عنوان توییتر بومی هم یاد کرد. شباهت‌های این شبکه اجتماعی بومی به توییتر؛ حتی در طراحی لگوی آن نیز دیده می‌شود که تقریباً شبیه پرنده آبی و مشهور توییتر است. سازنده این شبکه اجتماعی در ایران شرکت «توسعه سامانه پویش رسانه آسیا» است که پیام‌رسان گپ یکی از محصولات شناخته‌شده آن است.

این اولین‌بار نیست که وزیر ارتباطات به حمایت از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی می‌پردازد. او بارها در گفت‌وگوهای مختلف اعلام کرده که یکی از وظایف اصلی او حمایت از این سرویس‌های بومی در کشور است و تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای رشد این سرویس‌ها را در اختیار آنها می‌گذارد.

در گزارش 20 ماه فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم نیز آمار عجیبی از رشد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی منتشر شده بود. طبق این گزارش با حمایت‌های وزارت ارتباطات این سرویس‌ها کاربران 35میلیونی دارند و با رشد 400 تا 900برابری در این مدت روبه‌رو بوده‌اند.


قطع اینترنت در زمان کنکور، راهکار مناسبی نیست


همچنین وزیر ارتباطات و علوم، امروز در حاشیه نشست هیئت دولت، قطع اینترنت برای برگزاری کنکور را راهکار مناسبی ندانستند.

زلفی‌گل، وزیر علوم تأکید کرد تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا داوطلبان در کمال امنیت و آرامش به رقابت علمی بپردازند. او در این مورد گفت: «ما نمی‌گوییم اینترنت قطع شود، ان‌شاءالله آقای زارع‌پور به ما با راهکارهای دانش‌بنیان کمک می‌کند تا در حوزه‌های امتحانی امنیت کامل وجود داشته باشد. این کمک قطع اینترنت نیست.»

عیسی زارع‌پور نیز اعلام کرد راهکارهایی را دنبال می‌کنند تا با استفاده از تجهیزات دانش‌بنیان، هرگونه ارتباط داوطلبان با خارج از حوزه آزمون شناسایی شده و با آن مقابله شود. او در این مورد گفت: «راهکار ما قطعی اینترنت نیست زیرا با آن هم ممکن است بالأخره اتفاقی (تقلب) صورت گیرد.»

نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.