کارنگ پنجاه‌وچهارم منتشر شد

هفته‌نامه اقتصاد نوآوری ایران، کارنگ به پنجاه‌وچهارمین شماره خود رسید. تازه‌ترین شماره کارنگ با عکس جلدی از رضا باقری اصل، جانشین رئیس کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال منتشرشده که همراه با گفت‌وگویی مفصل است.

باقری اصل می‌گوید اعضای کارگروه با مدل فعلی اینماد موافق نیستند و به‌زودی خبرهای متفاوتی دراین‌باره خواهیم شنید. او معتقد است که ذات هر فناوری است که فرصت خلق می‌کند و تهدیدهایی را به همراه دارد. بعضی از مدل‌های تهدید ازآنجا شروع می‌شود که ما آگاهی یا درک درستی از استفاده از آن فناوری نداریم.

کارنگ در شماره پنجاه‌وچهارم خود گزارشی از اولین صبحانه انجمن تجارت الکترونیک تهران تهیه‌کرده است. از اولین صبحانه انجمن تجارت الکترونیک تهران، با حضور شرکت‌های عضو و تعدادی از شرکت‌های استارتاپی برگزار شد. در این رویداد از اهمیت کار صنفی و استفاده از اهرم‌های صنفی برای حل مشکلات سخن گفته شد.

در این شماره گفت‌وگویی با علی آجودانیان، هم بنیان‌گذار ویرگول داشتیم. آجودانیان معتقد است باوجود تمام حساسیت‌های کاربران نسبت به پلتفرم‌های داخلی، ویرگول توانسته مخاطبان و کاربران زیادی جذب کند. او در مورد برنامه‌های ویرگول می‌گوید در همکاری با تولیدکنندگان محتوای صوتی و به کمک الگوریتم‌های هوشمند ماشینی در حال تبدیل پادکست‌ها به محتوای متنی هستیم.

در این شماره، گفت‌وگویی با رضا فکوری، بنیان‌گذار آسان بورس هم داشتیم. فکوری از نبود سرمایه‌گذار هوشمند در اکوسیستم گله دارد و  می‌گوید از یکی از مشکلات ما در حال حاضر نداشتن سرمایه‌گذار از اکوسیستم است. سرمایه‌گذاری که از اکوسیستم نباشد، باعث قفل شدن کسب‌وکار می‌شود. بنیان‌گذار آسان بورس باور دارد که سرمایه‌گذار خوب در این اکوسیستم نبوده که آن‌ها را در کنار اجزای دیگر پازل بازار سرمایه قرار دهد.

در ضمیمه هفتگی «رمزارز» با علی مولوی دوست، مدیر پشتیبانی رمزینکس گفت‌وگو کردیم. مولوی دوست به کاربران صرافی های ارز دیجیتال توصیه می کند که هنگام ریزش بازار آرامش خو را حفظ کنند و دچار ترس و اضطراب نشوند و تحت فشار این احساسات تصمیم نگیرند.

گزارش و تحلیل‌های دیگری هم در مورد تتل‌کوین، سخنان بیل گیتس در مورد رمزارزها، نوسانات رمزارزها و تأثیر آن‌ها بر استیبل‌کوین‌ها و اجلاس اجماع ۲۰۲۲ در شماره بیست‌وچهارم رمزارز می‌خوانید.

کارنگ و رمزارز را رایگان می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

اشتراک هفته‌نامه نامه کارنگ را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.