یکی از قدرتمندترین زنان جهان

درباره اورسولا فون در ‌لاین

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

هر‌ساله مجله فوربس، قدرتمندترین زنان جهان را با معیارهای مختلفی شناسایی می‌کند و تا قبل از ورود به سال جدید میلادی و در اوایل دسامبر به جهان معرفی می‌کند. معیارهایی چون قدرت، ثروت، توان مدیریت، ایجاد رسانه و نفوذ، از معیارهای این سازمان برای انتخاب قدرتمندترین زنان جهان است.

چهارشنبه هفته‌ گذشته «اورسولا فون در ‌لاین»، رئیس اتحادیه‌ اروپا به‌عنوان قدرتمندترین زن جهان در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد؛ سال سختی که علاوه بر مدیریت اتفاقات اوکراین، مدیریت اتفاقات بعد از همه‌گیری کووید نیز جزو مسئولیت‌های مهم این اتحادیه به‌شمار می‌رفت.

اورسولا طی این مدت فعالیت، به‌عنوان یک مدیر بحران که تصمیمات سریع اخذ می‌کند، شناخته شده ‌است. او مدیری است که با ۲۷ رئیس دولت که نماینده‌ ۴۵۰ میلیون نفر هستند، کار می‌کند و توانسته اجماعی مثال‌زدنی در میان این کشورها ایجاد کند و در متقاعد کردن بسیاری از همراهانش رفتاری شگفت‌انگیز دارد.

فون در لاین پزشک زنان است و از ابتدای فعالیت پزشکی خود در یک کلینیک زنان در آلمان، به‌عنوان یک هماهنگ‌کننده و حلال مسائل مهارتی در محیط کار فعال بوده است. او تا اوایل دهه ۴۰ زندگی وارد فضای سیاسی نشد و فعالیتش را به‌عنوان یک پزشک ادامه داد، اما پس از چندی وارد یکی از دفاتر محلی امور خانواده و جوانان شد و در سال ۲۰۰۵ به‌عنوان وزیر فدرال امور خانواده و جوانان انتخاب شد و به طرح اصلاحات اساسی سیستم مراقبت از کودکان آلمان کمک زیادی کرد. او مادر هفت فرزند است و از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ به‌عنوان اولین وزیر دفاع آلمان خدمت کرده ‌است.

«ویوین اشمیت»، استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه بوستون می‌گوید: «فون در لاین از نظر برنامه‌ریزی برای والدین و تسهیلات مراقبت از کودکان تحولاتی باورنکردنی‌ خلق کرده که پیش از این هرگز در آلمان وجود نداشته است.»

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/fkab
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.