کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

هفتمین رویداد سه شنبه‌های استارتاپی شهرستان محمودآباد برگزار شد

رویداد ‌سه شنبه‌های استارتاپی شهرستان محمود آباد به همت مرکز نوآوری دریاچه آبی به ایستگاه هفتم رسید. این برنامه با عنوان «اقتصاد دیجیتال» در سالن همایش‌های سرای سیمرغ شهرستان محمودآباد برگزار شد.

مهدی دریایی، معاون کارآفرینی مجمع عالی نخبگان استان مازندران، ضمن تاکید بر اهمیت توسعه اکوسیستم نوآوری، شبکه‌سازی و گسترش جامعه نوآور در سطح استان مازندران، از چالش‌هایی که اقتصاد دیجیتال و اقتصاد اشتراکی می‌توانند برای نیروی کار ایجاد کنند سخن گفت.

وی همچنین در بخش دیگر سخنان خود توسعه فضای کار اشتراکی در سطح استان مازندران را گام بلندی برای رفع موانع شغلی دانست.

مدیر مرکز نوآوری دریاچه آبی ایجاد این مرکز را زمینه‌ حمایت از ایده‌های ناب و کمک به تجاری‌سازی آنها در سطح استان مازندران عنوان کرد.

وی همچنین به نگرانی‌های جامعه کسب‌و‌کار دیجیتال از تصویب طرح موسوم به صیانت از کاربران فضای مجازی اشاره کرد و گفت: «چنین طرحی ممکن است آسیب جدی به کسب و کارهای خانگی وارد کرده و مانع مهمی برای توسعه اقتصاد دیجیتال شود و مدل جدیدی از انحصار بسیار فراتر از مشابه آنچه در صنعت خوردو دیده می شود ایجاد کند.»

ابوالحسن حسینی، عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران هم در بخش دیگری از این رویداد ابراز امیدواری کرد که با فعالیت‌های مستمر فعالان عرصه دیجیتال سهم کشور از برداشت کیک اقتصاد دیجیتال افرایش می‌یابد.

وی با اشاره به سهم اندک ایران از اقتصاد بزرگ دیجیتالی دنیا راهکارها را در توسعه و توجه جدی به حوزه اقتصاد دیجیتال دانست و گفت: «برای مشاهده کردن یک تغییر جدی در این حوزه، باید به اقتصاد اشتراکی، اقتصاد توکن، بلاکچین و استفاده از اینترنت اشیا توجه بیشتری بکنیم.»

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/z3l2
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.