فولکس واگن برای کربن‌زدایی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایجاد می‌کند

۳۰۰ میلیون یورو برای استارتاپ‌ها و ایده‌های مرتبط با کربن‌زدایی

شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرده که قصد دارد یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایجاد کند و در ابتدای کار ۳۰۰ میلیون یورو در پروژه‌های کربن‌زدایی و استارت‌آپ‌های مرتبط این حوزه سرمایه‌گذاری کند.

هربرت دیس، مدیر اجرایی فولکس واگن در یک پست در لینکدین گفته است: «کربن‌زدایی بسیاری از چیزها را مقرون به صرفه می‌کند، نه گران‌تر. پس می‌توان گفت کاهش دی اکسید کربن بدون قربانی کردن سطح استاندارد زندگی امکان‌پذیر است.»

مدیر اجرایی فولکس واگن همچنین گفته است: «جذب کربن برای حذف CO2 امکان‌پذیر است، اما هنوز در تا مرحله صنعتی شدن راه زیادی مانده و فرایندی پرهزینه است.»

رالف برندستتر مدیرعامل این شرکت خودروسازی نیز پیش‌تر گفته بود که فولکس واگن برای کاهش انتشار کربن از روند تولید خود تلاش خواهد کرد.

شرکت فولکس واگن که در سال‌های اخیر نشان داده دغدغه محیط زیستی دارد ادعا کرده برای دستیابی به کاهش ۴۰ درصدی انتشار CO2 در هر وسیله نقلیه خود در اروپا هدف‌‌گذاری تازه‌ای انجام داده است.

مدیرعامل فولکس واگن گفته در حال اتخاذ رویکرد جامع در مورد کربن‌زدایی در جهان هستند. این رویکرد هم از تولید محصولات تا عمر مفید آنها و در نهایت مرحله بازیافت را شامل می‌شود.

در همین راستا فولکس واگن در تلاش است که برای مقرون به صرفه ساختن خودروهای مجهز به باتری برای عموم مردم و نسل‌های جوان، از خودروی کوچک کاملاً برقی با نام آیدی لایف (ID LIFE) رونمایی کند که قرار است در سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.