ایتا، بله، گپ و آي‌گپ به هم متصل شدند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پس از چند ماه تاخیر بالاخره چهار پیام‌رسان ایتا، بله، گپ و آی‌گپ به هم متصل شدند. در گام بعدی نیز قرار است به این چرخه اتصال پیام‌رسان‌های سروش پلاس و روبیکا اضافه شوند.

اسفند ماه سال گذشته بود که معاون سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد تست‌های اولیه اتصال میان پیام‌رسان‌های بومی بله و ایتا با موفقیت انجام شده است.

در همین زمینه نیز اواسط فرودین ماه وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد که تا پایان فروردین ماه بله و ایتا و آی‌گپ به هم متصل می‌شوند.

کاربران این پیام‌رسان‌ها برای ارتباط با یکدیگر کافی است نسخه به‌روزرسانی شده جدید این چهار پیام‌رسان را دریافت کنند. در نهایت با مراجعه به حریم خصوصی پیام‌رسان خود اجازه اتصال به پیام‌رسان‌های دیگر را بدهند.

تجمیع پیام‌سان‌ها به یکدیگر از جمله برنامه‌هایی بوده که با شروع محدودیت اینترنت و فیلترینگ گسترده پلتفرم‌های خارجی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفته و عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که تا دهه فجر یا نهایت تا آخر سال تجمیع پیام‌رسان‌های بومی اتفاق می‌افتد. هرچند بعد‌ها مدیران بله در گفت‌وگو با کارنگ اعلام کردند که نام این طرح تجمیع نیست و قرار است یک ارتباط از طریق یک پروتکل نوشته شده بین پیام‌رسان‌ها به وجود بی‌آید.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/tipa
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.