دوران پساعیسی

شب‌نوشته‌های یک بچه نوآور! (62)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گاهی سامان کارهایی می‌کند که به نظرم می‌رسد دوباره کشفش کرده‌ام. خودستایی نباشد، همه بچه‌های گروه را خودم کشف کرده‌ام، گرچه حتی زیر شکنجه هم حاضر نیستم مسئولیت کامیار را بپذیرم؛ ولی بالاخره این هم از توانایی‌های من است که همکاران خوب را خوب می‌شناسم و خوب نگه‌شان می‌دارم و خوب با آنها رفتار می‌کنم؛ بس که خودم خوبم. هرچند یک رهبر خوب مثل من هم گاهی کاستی‌ها و اشتباهاتی دارد و اعتراف می‌کنم درباره کامیار کوتاهی‌های اساسی کرده‌ام! اما این سامان پدیده کشف‌شده بی‌نظیری است، به‌ویژه هنگامی که با تعصب و انگیزه درباره کارمان حرف می‌زند.

همین چند وقت پیش بود که مجید در گفت‌وگوهای گروهی یادآوری کرد بهتر است بچه‌های گروه تجربه کارشان با یکدیگر را در صفحات‌شان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا به نحوی آنها را با صفحات و محتوای گروه پیوند بزنیم. می‌گفت این کار روش مناسب و درستی برای جلب توجه در شبکه‌های اجتماعی است و بسیاری از شرکت‌های فهمیده داخلی و خارجی از همین شیوه برای افزایش توجه به صفحات‌شان استفاده می‌کنند.

همین موضوع باعث شد که حتی سامان کم‌حرف و درونگرا هم دست به کار شود و چندتایی مطلب در صفحه خودش و گروه‌مان بنویسد. نتیجه چنان به چشم آمد که سمیرا و فریبا پشت سر هم یادآوری می‌کنند چه کار سودمندی بوده و بازخورد خیلی خوبی داشته تا آنجا که سمیرا به‌شوخی می‌گفت اصلاً شاید بتوانیم وضع صفحه گروه‌مان در شبکه‌های اجتماعی را به دوران پیش و پس از حضور سامان تقسیم کنیم. ولی نگون‌بختی از همین‌جا شروع شد، چرا که از آن پس کامیار سر هر موضوعی می‌خواهد یک زمان یا رخداد یا آدم اثرگذار پیدا کند و موضوع را به پیش و پس از آن پدیده تقسیم کند.

بر پایه گفته‌های کامیار، اصلاً جهان پیرامون ما قابل تقسیم به پیش و پس از تشکیل گروه‌مان است. توی همین روزها هر پیشرفتی در کار ایجاد شده، کامیار گریزی به دوران پیش و پس از یک چیزی زده. حتی کسب‌وکارهای نوپا را تقسیم کرده به پیش از شکل‌گیری گروه‌مان و پس از آن.

می‌گوید همین ماها هستیم که بی‌سرو‌صدا و بی‌خرج زیادی و بی‌چک و چانه عروس را آورده‌ایم توی خانه و به اقتصاد کشور و هزار جای دیگر که شاید خودمان هم حواس‌مان نباشد، تلنگر زده‌ایم. ولی ماجرا در همین‌جا به پایان نمی‌رسد؛ این آقا کامیار فرمایش می‌کنند توی آدم‌های اثرگذار کسب‌وکارهای نوپا هم حضور پرشور خودش یک رخداد تاریخی است که لازم است در یادمان بماند، همان‌طور که اگر یک‌بار لبخندهای جناب عیسی‌خان وزیر را دیده و سخنانش را شنیده باشی، تنها به دوران پیش و پس از عیسی فکر می‌کنی و لاغیر.

حالا که اینترنت صیانت‌شده و پاک از اغتشاش داریم و آن‌قدر بیکار شده‌ایم که بنشینیم و متن مصاحبه خبرنگاران با عیسی خان وزیر را روی دور کند بخوانیم که می‌خواهد قانع‌مان کند قطع ارتباطات به سود زندگی دنیا و آخرت‌مان است (اگر بفهمیم)، من هم ناخواسته تحت تأثیر القائات شوم کامیار فکر می‌کنم یک چیزهای هست که فقط به دوران پساعیسی می‌خورد و لاغیر.

نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.