کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

مای‌لیدی از زنان فعال در اکوسیستم استارتاپی حمایت می‌کند / حمایت از 20 تیم کارآفرین استارتاپی در سه‌ماهه پاییز 1402

مای‌لیدی با هدف توانمندسازی زنان در عرصه‌های مختلف، اقدام تازه‌ای برای زنانی که در حوزه‌های استارتاپی فعالیت می‌کنند، داشته است. در این اقدام مای‌لیدی از زنانی که بنیان‌گذار یک کسب‌وکار بوده یا فریلنسر هستند حمایت کرد.

واحد مسئولیت‌های اجتماعی و روابط عمومی برند مای‌لیدی اعلام کرد که در سه‌ماهه پاییز 1402، مای‌لیدی و فضای کار اشتراکی فینووا برای حمایت از 20 تیم و فرد متشکل از زنان توانمند و کارآفرین استارتاپی همکاری کرده‌اند. زنانی که به‌عنوان مهره کلیدی در قالب بنیانگذار، هم‌بنیانگذار یا مدیر ارشد در یک کسب‌وکار فعالیت داشتند یا فعالانی که به‌عنوان فریلنسر با کسب‌و‌کار مشخص و ثابت نیاز به فضای کار داشتند از این حمایت برخوردار شدند.

توانمندسازی زنان یکی از مأموریت‌‌های برند مای‌لیدی است که آن را در کنار ارتقای سلامت جامعه و تولید محصولات متنوع بر اساس شناخت نیاز مصرف‌کننده دنبال می‌کند. در طرح همکاری مای‌لیدی و فینووا برای حمایت از زنان فعال اکوسیستم استارتاپی 20 صندلی به صورت رایگان و به مدت سه ماه پاییز در اختیار آنها قرار گرفت. پس از اعلام این طرح در انتهای تابستان سال جاری، متقاضیان بهره‌مندی از حمایت، با تکمیل یک فرم، تقاضای خود را ارسال کردند. تیمی متشکل از مای‌لیدی و فینووا پس از بررسی مشخصات ثبت‌شده، افراد و تیم‌های منتخب را اعلام کردند.

شرط انتخاب متقاضیان در این طرح، فعالیت حداقل یک زن در گروه کسب‌وکار یا فعالیت یک خانم به‌عنوان فریلنسر و همچنین انگیزه‌ متقاضیان برای بهره‌مندی از این فرصت و توانمندی آنها برای تبدیل ایده اولیه به کسب‌وکار بود. زنان و گروه‌هایی که در پاییز 1402 توانستند از این حمایت برخوردار شوند در حوزه‌های تولید محتوا، طراحی تجربه کاربری (UX)، بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (SEO)، رمزارز، برنامه‌نویسی، دیجیتال‌مارکتینگ و… فعالیت می‌کردند.

یکی از خانم‌هایی که در این طرح پذیرفته شده بود، اظهار داشت: «وقتی بستری ایجاد کنیم که افراد توانایی‌های خود را شکوفا کنند، این روند همیشه ادامه‌دار خواهد بود. فینووا و مای‌لیدی کاری کردند که پازل زندگی من، حالا که از دور به آن نگاه می‌کنم، معنا پیدا کرد. همه افراد و به‌ویژه خانم‌ها باید به این باور برسند که می‌توانند تغییرات مثبت ایجاد کنند.»

یکی دیگر از خانم‌هایی که در این طرح شرکت کرده نیز گفت: «کاملاً احساس می‌کنم که حالا شناختم نسبت به خودم و توانایی‌هایم بیشتر شده است. مای‌لیدی همیشه برای من به‌عنوان یک زن، که عاشق زنانگی خودم هستم، الهام‌بخش بوده است.»

مای‌لیدی اعلام کرده که هدف از طراحی و اجرای این طرح، تأکید بر به رسمیت شناختن و اهمیت حضور زنان در بخش‌های مختلف جامعه و همچنین فراهم کردن شرایط مناسب برای اشتغال و حضور اجتماعی آنهاست.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/a5u9
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.