کارنگ، رسانه اقتصاد نوآوری ایران
رسانه اقتصاد نوآوری ایران

بررسی آمار پخش استریم بازی‌ها در بستر مایکت 

براساس گزارش مایکت، در سال ۱۴۰۲ درآمد ماهانه‌ای که یک استریمر در این پلتفرم به دست آورده، گاه به بیش از ۳۰ میلیون تومان نیز رسیده است

از سال گذشته (۱۴۰۲) در «مایکت» بستری برای پخش استریم بازی‌های ویدئویی با همکاری استریمرهای ایرانی فراهم شده است. در این مدت، استریم‌های منتشرشده توسط گیم‌استریمرها در مایکت، ماهانه بیش از هفت میلیون دقیقه تماشا شده‌اند و بعضی از استریمرها توانسته‌اند بیش از ۳۰ میلیون تومان در ماه درآمد کسب کنند.

در جهان امروز که صنعت بازی‌های ویدئویی به یکی از بزرگ‌ترین صنایع سرگرمی جهان تبدیل شده و استفاده از فناوری به‌عنوان ابزاری برای کسب درآمد رو به افزایش است، استریمینگ بازی‌ها به‌عنوان پدیده‌ای نوظهور و پرطرفدار، جایگاه ویژه‌ای در میان طرفداران بازی‌های دیجیتال پیدا کرده است.

این پدیده نه‌تنها به‌عنوان یک فعالیت سرگرمی و تفریحی مورد توجه قرار گرفته، بلکه به بستر اصلی برای کسب درآمد استریمرها تبدیل شده است. عاشقان بازی و تمام کسانی که به‌نوعی با بازی‌های ویدئویی سروکار دارند، با استریمینگ آشنا هستند. بر اساس آمار پلتفرم Statista پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۷ مخاطبان گیم‌استریمینگ به بیش از ۱.۶ میلیارد نفر در سراسر جهان برسد.


سرگرمی محبوب نسل زد


به گزارش روابط ‌عمومی مایکت، به‌طور کلی حدود ۶۰ درصد کاربران مایکت، به‌واسطه استفاده از محتوای مربوط به بازی این پلتفرم را نصب کرده‌اند. همچنین حدود ۷۰ درصد از مخاطبان مایکت بین ۱۸ تا ۲۴ سال سن دارند و جزو نسل زد محسوب می‌شوند. از آنجا که یکی از سرگرمی‌های محبوب در میان نسل زد در سراسر جهان تماشای پخش استریم بازی‌هاست، از سال ۱۴۰۲ مایکت در نرم‌افزار خود بستری برای پخش استریم بازی‌های ویدئویی با همکاری استریمرهای ایرانی فراهم کرده است. در این گزارش، نگاهی به آمارهای مختلف استریم بازی در مایکت می‌اندازیم.


 استقبال از استریم بازی‌ها در مایکت


بنا بر گزارش مایکت، در حال حاضر بیش از ۳۵ استریمر با مایکت همکاری می‌کنند. محتوای استریم این افراد به طور میانگین، ماهانه بیش از هفت میلیون دقیقه تماشا شده است. ترافیک این تماشا درآمد خوبی هم نصیب استریمرها کرده است.


 درآمد استریمرهای گیم در مایکت


در دنیای امروز، استریمرها به ستارگان درخشان بازی‌های مجازی تبدیل شده‌اند و با نام‌ها و سبک‌های خاص مثل ملینا بلیک، ابوالفضل ایکس‌مستر و علی کامیکس طرفداران زیادی را دور خود جمع کرده‌اند. استریم محتوای مرتبط با بازی «ماینکرفت» از پرطرفدارترین محتواهای منتشرشده استریمینگ در مایکت است.

در دنیای استریمرها، بازی فقط جنبه سرگرمی ندارد و آنها از روش‌های مختلفی درآمدزایی می‌کنند. در مایکت، استریمرها از طریق ترافیک اینترنت کسب درآمد می‌کنند. بنا بر آمار اعلام‌شده مایکت، در سال ۱۴۰۲ درآمد ماهانه‌ای که یک استریمر در مایکت به دست آورده، گاه به بیش از ۳۰ میلیون تومان نیز رسیده است.


 گیم‌استریمینگ در سال ۱۴۰۳


به نظر می‌رسد در سال پیش رو، با توجه به رشد علاقه‌مندان استریمینگ در ایران، شاهد تنوع بیشتر در محتوای استریمینگ باشیم. این علاقه و نیاز، پلتفرم‌ها را به سمت گسترش زیرساخت‌های پخش استریم بازی سوق خواهد داد که این بسترها فرصت‌های تازه‌ای برای مشتاقان بازی فراهم خواهد کرد؛ چه از نظر سرگرمی و چه درآمدزایی.

 مایکت به‌عنوان مرجعی برای دانلود بازی‌های موبایلی ایران، با استقبال چشمگیر کاربران از بخش استریم ویدئوهای بازی، گام‌های بلندی در راستای ارتقای این بخش برداشته است. این استور با درک نیازهای روزافزون کاربران و استریمرها، در حال اضافه‌کردن فیچرهای جدید و کاربردی به بخش استریم خود است و سعی دارد در ماه‌های آینده کمپین‌های مختلفی برای تجربه لذت بیشتر مخاطبان خود اجرا کند.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/90g0
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.